15.04.2023
Napadlo vás, jak příjemné může být přerušení letu cestou do JV Asie nebo do JAR? Pokud si vyberete Turkish Airlines, čtěte dál!

Letos jsme měli několik klientů, kteří letěli přes Istanbul do JAR, Thajska a Vietnamu. Turkish Airlines všichni z nich chválili, a tak jsme se rozhodli využít jejich služeb osobně, protože není nad zkušenost z první ruky. Takže ve zkratce – Turkish Airlines nás mile překvapily a můžeme je doporučit. Navíc nás napadlo vyzkoušet ‚stop over‘ v Istanbulu, protože …

Istanbul je fascinující město s bohatou historií, úžasnou architekturou, vynikajícím jídlem a jedinečnou směsicí kultur. Je odedávna obchodní křižovatkou mezi východem a západem, mezi severem a jihem, s vlivy mnoha kultur. Je mnoho důvodů, proč se zde zastavit. Třeba na několik hodin, pokud lety nenavazují. Průvodce Vás bude očekávat na letišti a stihnete vidět to nejzajímavější a zase vás na letiště odveze tak, abyste stihli další let. Výhodou je, mj., že si odbavíte zavazadla do konečné destinace, takže se o ně nemusíte při zastávce starat, nepotřebujete vstupní víza (info platí dnes, 13.4.2023 a je třeba si aktuální situaci ověřit na tureckém velvyslanectví), a místo dlouhého, nudného čekání na letišti strávíte tento čas v úžasném Istanbulu. Taky můžete zvolit zastávku delší, třeba dva-tři dny. Tady jsou jen některé z výhod zastávky v Istanbulu:

  1. Prozkoumejte historii města: Istanbul má bohatou a rozmanitou historii a během mezipřistání můžete navštívit mnoho historických památek. Mezi památky, které ‘musíte’ navštívit, patří Hagia Sofia, Modrá mešita (ta prochází rekonstrukcí a bude otevřena od května 2023), Bazilika Cisterna nebo Cisterna Basilica (největší z několika stovek starověkých cisteren), palác Topkapi (rezidence osmanských sultánů).
  2. Ochutnejte lahodnou tureckou kuchyni: Istanbul je proslulý svou vynikající kuchyní a vy můžete ochutnat některé z nejznámějších pokrmů města, jako je kebab, baklava a lokum, neboli ‚turkish delight‘.
  3. Nechte se pohltit atmosférou Velkého bazaru: Na Velkém bazaru se nachází jeden z největších a nejstarších krytých trhů na světě (vznikl již v roce 1461) s téměř 4 000 obchody, kde se prodává vše od textilu a šperků až po koření a suvenýry. Je to skvělé místo, kde se můžete procházet hodiny aniž byste nakupovali, nebo zde třeba najdete jedinečné dárky a suvenýry, které si můžete odvézt domů.
  4. Poznejte živou kulturu města: Istanbul je město bohaté na kulturu, kterou můžete poznat při sledování tradičního břišního tance, představení tančících dervišů, nebo při návštěvě tureckých lázní – hammam.
  5. Můžete se vydat na plavbu po Bosporu: Bospor je průliv, který spojuje Černé moře s mořem Středozemním, resp. S Atlantikem a zároveň odděluje Evropu a Asii. Naopak tři mosty a dvě linky metra oba kontinenty spojují. Plavba podél jeho břehů je skvělým způsobem, jak si prohlédnout město z jiné perspektivy.
  6. Užijte si noční život: Istanbul žije rušným nočním životem, mnoho barů a klubů je otevřeno až do časných ranních hodin. Můžete si tak užít noční zábavu a zažít pulzující energii města.

Sami jsme si vyzkoušeli, že zastávka v Istanbulu je skvělým způsobem, jak si buď zpestřit dlouhou cestu, nebo si ji rozdělit na dvě části a poznat jedinečné a fascinující město. Ať už máte k dispozici pár hodin nebo několik dní, v Istanbulu je toho k vidění a dělání spousta a rádi vám s organizací poradíme, pomůžeme nebo zařídíme ‚na klíč‘.

 

 

Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.