Na poptání
Francie / Jižní Alpy / Vars
Bazén v ceně
Domácí mazlíčci
Ski bus
Spa/Wellness

Lyžařská oblast : Foret Blanche - Vars / Risoul

minimální nadmořská výška: 1650 m - maximální nadmořská výška: 2750 m

  • 118 sjezdovek, 185 km: 21 zelených, 45 modrých, 42 červených, 10 černých
  • 51 vleků
  • freestyle plochy: 1 snowpark a 3 boardercross
  • běžecké tratě -  klasická stopa: 35 km, bruslařská stopa: 35 km. Celková délka: 70 km

Se svými 185 km sjezdovek je lyžařská oblast „Foret Blanche“, která spojuje lyžařská střediska Vars a Risoul, vysoce ceněná pro kvalitu svých sjezdovek a moderní síť sněžných děl, která zaručují sníh po celou zimní sezónu.

118 sjezdovek obsluhovaných 51 vleky slibuje hodiny nádherného lyžování, ať už jste začátečník nebo zkušený lyžař. Ve Vars máte možnost vyzkoušet noční lyžování na osvětlených svazích. Kromě toho zde najdete různé trasy pro běžecké lyžování a stezky pro turistiku a sněžnice.

Vars je také oblíbeným střediskem pro freeridery díky svým úzkým, zasněženým žlabům. Resort má 4 snowparky, které uspokojí všechny úrovně snowboardistů. Varspark zaujímá více než 21 hektarů s boardercrossem a slalomovými tratěmi. Park Eyssina je navržen pro fanoušky „slope style“, zatímco park Escondus je skvělý pro začátečníky a milovníky „Jib“ (lyžování bez sněhu). Pro pokročilé lyžaře umožňuje „woodpark“ ve střední části lesa snowboarding na površích vyrobených z místního dřeva a kamene.

Nakonec ti, kteří hledají adrenalinový zážitek, ocení výzvu na sjezdovce „Chabrieres“ s převýšením 435 m a sklonem až 98%. Tento extrémně strmý sjezd je často místem rekordů v rychlostním lyžování. Máte možnost naměřit čas svého sjezdu a nechat si ho zaznamenat na věčnost, protože na konci svahu obdržíte certifikát jako důkaz! 

Oblast Risoul / Vars se může pyšnit i vynikajícím slunečním počasím, které doprovází návštěvníky na svých svazích po většinu roku. To, spolu s 300 slunečními dny v roce, činí tuto destinaci atraktivní nejen pro lyžování, ale i pro odpočinek na terasách úžasných restaurací pod jižním sluncem.

Vlakové nádraží SNCF Montdauphin Guillestre je vzdáleno 18 km. Kromě lyžování je zde také možnost věnovat se paraglidingu.Tato lokalita nabízí široké možnosti pro aktivní lyžařskou dovolenou.

Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.