22.06.2024
Rhodos, největší z řeckých Dodekanéských ostrovů, nabízí bohatou směs historie, kultury a přírodních krás. Existuje mnoho pádných důvodů, proč Rhodos navštívit:

Jediné naturistické letovisko v Řecku

Hotel Viva Tourismo Resort naturist club, který se nachází na pláži Paradeisi

Historické a kulturní zajímavosti

Středověké město Rhodos je dobře zachovalé opevněné město s dlážděnými ulicemi, středověkou architekturou a historickými památkami, jako je palác velmistra.

Akropole v Lindosu s výhledem na malebné městečko Lindos nabízí nádherné výhledy a starověké ruiny včetně chrámu Athény Lindie.

Starověký Kamiros je jedním ze tří antických měst na ostrově a nabízí díky svým ruinám a archeologickým nálezům pohled na klasickou řeckou civilizaci.

Přírodní krásy

Rhodos se pyšní nádhernými plážemi, jako jsou Tsambika, Faliraki nebo záliv Anthony Quinn, které jsou známé svou křišťálově čistou vodou a malebným prostředím. Pro naturisty je vyhrazena oblázková pláž Mandomata,vybavená lehátky a slunečníky. Je zde i restaurace a sprchy. Druhá pláž pro naturisty, Tsambiki, je podobně vybavena, ale je písčitá. Obě tyto pláže jsou na východní straně ostrova.

Údolí motýlů je jedinečná přírodní rezervace, kde se zejména v letních měsících shromažďují tisíce motýlů, na které je fascinující pohled.

Sedm pramenů (Epta Piges) je svěží zelená oáza s přírodními prameny a malebným jezerem, ideální pro milovníky přírody a pěší turistiky.

Pestrá místní kultura a kuchyně

Poznejte tradiční řeckou kulturu prostřednictvím místních festivalů, hudby a tance. Oblíbenými akcemi jsou Středověký festival růží a Mezinárodní filmový festival na Rhodu.

Řecká kuchyně je vyhlášená a mnohými oblíbená. Vychutnejte si místní pochoutky, jako jsou čerstvé mořské plody, mezedes (malé pokrmy) a tradiční sladkosti jako baklava. Místní taverny a restaurace nabízejí autentické kulinářské zážitky.

Dobrodružství a venkovní aktivity

Vodní sporty a aktivity jsou hlavním lákadlem pro mnohé. Pláže ostrova jsou ideální pro windsurfing, kitesurfing, šnorchlování a potápění. Pláž Prasonisi je pro windsurfing obzvláště proslulá.

Rhodos nabízí mnoho turistických a cyklistických tras, které návštěvníkům umožňují prozkoumat zdejší přírodní scenérie a malebné výhledy.

Půvabné vesničky a města

Lindos je malebné městečko s živou atmosférou, které je známé svými bělostnými domy, úzkými uličkami a nádhernými výhledy.

Kritinia je půvabná vesnička s benátským hradem, z něhož je panoramatický výhled na Egejské moře, nabízí pohled na tradiční život na ostrově.

Výhodná poloha a dostupnost

Rhodos je vynikajícím výchozím bodem pro poznávání dalších blízkých ostrovů Dodekanésu, což umožňuje pohodlný výlet po ostrovech.

Ostrov je snadno dostupný díky mezinárodnímu letišti, pravidelným trajektovým linkám a přístavům výletních lodí, což usnadňuje cestování na Rhodos a zpět.

Bohatá mytologie a legendy

Rhodský kolos sice již neexistuje, legenda o Rhodském kolosu, jednom ze sedmi divů starověkého světa, dodává ostrovu na půvabu.

Mýty opředený ostrov Rhodos láká k návštěvě míst spojených s řeckou mytologií, jako je jeskyně archanděla Michaela Panormitise nebo řada starověkých chrámů.

Ostrov je známý svými přátelskými obyvateli a přívětivou atmosférou, která návštěvníkům zajišťuje nezapomenutelný a příjemný pobyt.

Díky kombinaci historie, přírodních krás a živé kultury nabízí Rhodos jedinečné a obohacující cestovní zážitky pro všechny typy cestovatelů.

Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.