10.05.2024
Obdrželi jsme vynikající článek o rezortu SunEden. Napsal ho člověk, který zná SunEden od jeho vzniku, akcionář, bývalý ředitel představenstva, odborník na přírodu a velká osobnost. Člověk, kterého mám tu čest nazývat svým přítelem. Johan.

Wally van Gass, který byl jedním ze zakládajících členů, hned na začátku existence SunEden řekl, a já ho často citoval: "Když přijdeš do SunEdenu poprvé, jsi návštěvník, když přijdeš do SunEdenu podruhé, pak jsi přítel, ale když přijdeš potřetí, pak jsi rodina".

Jeho slova opakuji, protože o SunEdenu vypovídají mnohé: Uvádí, že SunEden je rodinný podnik a že jsme rozšířená rodina, jejímiž členy jsou nejen akcionáři, ale také všichni naši pravidelní denní a víkendoví návštěvníci. Při čtení zpráv ve skupinách SunEden v aplikaci WhatsApp je vidět, že se v nich často objevuje odkaz na "mou rodinu SunEden". Tento aspekt je nesmírně důležitý, protože nám o lidech ze SunEden hodně vypovídá. Člověk by nikdy neměl podceňovat význam lidí. Při marketingu si často myslíme, že bychom se měli chlubit naším krásným bazénem, lázněmi, obchodem a barem a krásným ubytováním. Ale o tom to není, existuje mnoho středisek a chat, které mají totéž a ještě lepší. Důležití jsou lidé. Do SunEdenu nikdo nejezdí proto, že je tu pěkný bazén, ve kterém si můžete zaplavat, nebo horké lázně, ve kterých můžete relaxovat, dokud se vám neudělá vráska, nebo hospoda, kde můžete sledovat sobotní večerní ragby. Ne, do SunEdenu se jezdí proto, že tam můžete být s podobně smýšlejícími lidmi. Podívejte se znovu na poslání SunEdenu. "Propagovat a rozvíjet naturismus v bezpečném prostředí, kde mohou naturisté ze všech společenských vrstev zažít radost a svobodu z toho, že mohou být sami sebou, nazí, bez odsuzování a předsudků".

 

Jedinečnou devizou SunEden je jeho závazek k naturismu To mě přivádí zpět k rodinnému příběhu. Rodiny jsou lidé, kteří spolu žijí, společně jedí, společně si hrají a společně pracují. A přesně to děláme v SunEden. Jsem super nadšený z praxe společného braais v lapě. Atmosféra je tam vždy fantastická. Dobrovolníci tam pomáhají s různými úkoly, pomáhají při inventarizaci v Kraaines a v baru, pomáhají v restauraci, pomáhají hlídat naše hranice, pomáhají s likvidací invazivních plevelů a se zaváděním recyklačního programu a mnoho dalšího. Jednou z nadcházejících akcí jsou SunEden O Games a my hledáme hosty se speciálními dovednostmi, např. tancem, bubenickými mažoretkami, akrobacií atd. pro účast na našem zahajovacím ceremoniálu. Naši lidé, akcionáři. rodina se chtějí zapojit, chtějí společně pracovat na tom, aby náš rezort byl ještě krásnější a lepší. A není to jen pro těch pár šťastlivců, kteří jsou akcionáři, je to pro všechny. Denní a víkendoví návštěvníci jsou také součástí rodiny.

To je možná vhodná chvíle zamyslet se nad tím, kdo jsme a proč jsme naturisté. Důvodů je pravděpodobně tolik, kolik je naturistů, ale jedním společným jmenovatelem je, že je příjemné být nahý. Baví nás být bez oblečení, protože se cítíme pohodlně ve své kůži a rádi se nahatí stýkáme s podobně smýšlejícími lidmi.

A pak je tu ta věc s přírodou. Nahota nás přibližuje přírodě a umožňuje nám komunikovat s okolím a stát se jeho součástí. Když se svléknete, stanete se součástí přírody a i zvířata vás tak začnou brát. V SunEdenu máme mnoho krásných zvířat a mnoho krásných lidí a vzájemně se ovlivňují. SunEden je naturistický resort, ale také přírodní oblast, kde se vyskytuje velké množství zvířat a rostlin. Nyní máme rozumné a zvládnutelné stádo nyal, impal a také blesboků. Nejnovějšími přírůstky jsou springboky. Bohužel naše první 2 mláďata springboků zmizela, pravděpodobně se stala kořistí šakalů, které často slyšíme v noci. Od založení společnosti SunEden jsme zvěřinu dováželi při různých příležitostech a nyní jsme dosáhli maximální únosnosti našeho veldu a jsme nuceni prodávat omezený počet našich zvířat. Je vždy těžké vidět je odcházet, ale z příjmů, které získáváme z prodeje, bychom rádi nakoupili několik nových zvířat, abychom posílili krevní linie. Pak je tu mnoho druhů, které tu byly vždy a které přicházejí a odcházejí, jak se jim zlíbí. Nejnápadnější jsou asi malí šedí duikové s chomáčem chlupů na hlavě. Dále jsou to zajíci, veverky, dikobrazi, genety a občas vydra říční, abychom jmenovali jen ty nejběžnější. Máme bohatou ptačí faunu a dokonce i ptačí úkryt, odkud můžeme pozorovat a fotografovat. Máme také mangusty páskované. Jsou to malé šelmy pocházející ze subsaharské Afriky. Stejně jako naturisti žijí v rodinných skupinách nebo smečkách čítajících až 75 jedinců vedených dominantní samicí. Fungují jako celek a v noci spí společně ve skupinách ve svých norách. Doupata často mění, přibližně každé 2-3 dny. O mláďata se stará celá smečka a nemocné nebo slabé jedince chrání silnější jedinci.

Doufám, že jsem vám poskytl podnět k zamyšlení a možná i nenápadné povzbuzení k návštěvě.

Prosím, sdělte nám svůj názor! Rádi bychom od vás slyšeli, co se vám na SunEdenu líbí a co ne a co můžeme udělat pro to, aby byl ještě atraktivnější a aby měl váš pobyt v SunEdenu ještě větší potěšení.

Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.