22.06.2024
Loni koncem léta jsme zařadili do nabídky nový hotel na řecké ostrovu Rhodos. Poté, co tři naturistické hotely v Řecku zavřely svoje brány, je to momentálně jediné ubytovací zařízení v této oblíbené letní destinaci. Není tudíž divu, že je populární a dobře se prodává. Nejen proto jsme se rozhodli hotel navštívit a získat osobní zkušenost.

První dojmy: Nově postavený hotel, obklopený (budoucí) zahradou. Když jsme se podívali na fotky z loňska, museli jsme uznat, že na Rhodosu vše roste o dost rychleji než u nás doma. V galerii jsou tedy fotky z června 2024 a věříme, že za rok nebo za dva přidáme aktuální. A budeme rádi, pokud nám pošlete vaše fotky, které bychom mohli zveřejnit. Majitel uvádí 5*, za nás je to velmi nadstandardní 3* nebo trouchu slabší 4*.

Budova je jednoduchá, elegantní, na první pohled kvalitně postavená. Středová chodba vede od recepce až do jídelny/baru s výhledem na moře, vzdálené pár kroků. Identických 14 pokojů je přístupných z chodby, část je orientovaná na východ a část na západ.

Kolem hotelu je celkem velká zahrada, na které je vidět že majitel ji má opravdu rád. Trávník téměř anglický, dvakrát denně zavlažovaný, po které drandí maličká, sluncem poháněná sekačka. Spousty olivovníků, banánovníků a dalších stromů. V části pozemku vzdáleném od moře je parkoviště a zeleninová zahrádka.

Každý pokoj má malou terasu se stolkem a dvěma židlemi. V pokoji je klimatizace, TV, malý trezor, malá lednička, jedno křesílko a dvě sedátka. U pohodlné postele jsou dva noční stolky. V koupelně je fén na vlasy, ale trochu chybí polička/skřínka na toaletní potřeby a zásuvka na holící strojek. Zásuvek je v pokoji celkem pět, ale dvě zabírá TV a lednička. Zasouvací dveře na terasu mají i samostatnou síť proti hmyzu, takže je možné spát při otevřených dveřích.

Jídelna je prosklená, s úžasným výhledem na moře. Dostatek stolků, pohovky pro lenošení s kávičkou či sklenkou vína.

Snídaně bufetová, celkem skromný výběr, ale nabízený sortiment kvalitní. Není nám moc jasné, proč právě zde jsou ze zeleniny nabízené pouze cherry rajčátka. Chybí papriky, okurky, prostě cokoliv dalšího. Jeden druh plátkového sýra a šunka a/nebo salám. Pochopitelně nechybí vajíčka a skvělý řecký jogurt. Skvělá varianta s muesli nebo korn flakes. Při snídani si hosté vybírají hlavní chod k večeři, ze tří variant, jedna je vždy vegetariánská. K večeři je servírován jednoduchý salát a poté zákusek. Šéfkuchaře mají vážně dobrého. Jídla jsou připravována výhradně za použití řeckého extra panenského oleje, organických místních produktů a masa z volných chovů (informace hotelu, ověřit nelze).

Oběd si lze objednat z poledního lístku (viz fotky) nebo se naobědvat na výletě. Vřele doporučujeme půjčení skútru nebo auta a prozkoumat Rhodos podrobněji. Stojí to zato. Doporučujeme místní půjčovnu aut, jsou profesionální, milí a nabízejí pojistku s nulovou spoluúčastí. Mají kancelář i parkoviště na letišti, takže je to s minimální časovou ztrátou. Můžete se podívat na náš článek o Rhodosu v našem blogu.

No a zbývá vyjít z baru k bazénu, který je krásně teplý, čistý a bez chlóru. Kolem něj je dostatek lehátek, netřeba si je ráno „rezervovat“. Vedle bazénu je jacuzzi, v době naší návštěvy ve stadiu dokončování. Podobně biliár, zmiňovaný na webu hotelu je sice objednaný, ale dodání se už tři měsíce zpožďuje.

Mezi bazénem a pláží je hřiště na plážový volejbal a ping-pongový stůl. V recepci je možné si půjčit luk a šípy a vyzkoušet si lukostřelbu.

Pláž je kombinace písku a oblázků. Boty do vody jsou jednoznačnou výhodou. Pláž je většinu času návětrná.

No a na konec nemůžeme nezmínit letadla. Hotel je cca 2.5km od letiště a leží v linii prodloužení ranveje. Letadla opravdu létají přesně na hotelem a dělají hluk, jak už nízko letící tryskáče mají ve zvyku. Na druhou stranu jak my, tak další klienti, se kterými jsme o tom hovořili si rychle zvykli. Pokoje jsou docela dobře odhlučněné, já letadla v noci neslyšel, manželka ano. Prý poslední letí po půlnoci a první po šesté hodině ranní. Kdoví…

Závěr:

Za nás báječná destinace, jedna z nejlepších v Evropě.

P.S. Podle nových pravidel se těšíte, že budete mít krásnou dovolenou na Rhodu i na Rhodosu, obojí je správně 😉

Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.