Sice se říká 'Cestuj nalehko' a 'Stačí pas a kreditní karta', přesto se zpravidla vyplatí sbalit potřebné vybavení. Pro inspiraci vám přinášíme několik tipů a vzorový seznam toho, co se vám může na dovolené hodit.

Dobrovolná registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje účinně organizovat pomoc českým občanům, kteří poskytnou na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí

Při volbě dopravy je třeba vzít v úvahu především vzdálenost zvolené destinace. Není to ale jediné hledisko, zaleží i na spoustě dalších věcí. Podívejme se společně, jaké jsou možnosti.

Malárie je velmi nepříjemné onemocnění, které může hrozit cestovatelům v některých exotičtějších oblastech. Riziko nákazy lze výrazně snížit vhodnou prevencí. Riziko malárie se týká pouze některých exotických destinací.

V dnešní době je důležité vhodnými způsoby chránit svou pokožku před účinky slunečního záření. V tomto článku přinášíme některé užitečné tipy, jak na to.

Napadlo vás, jak příjemné může být přerušení letu cestou do JV Asie nebo do JAR? Pokud si vyberete Turkish Airlines, čtěte dál!


Očkování může pomoci předejít mnoha nepříjemnostem. Na druhou stranu zde rozhodně neplatí "čím více, tím lépe". Před cestou zejména do exotických destinací, ale nejen tam, vřele doporučujeme konzultaci s odborníkem na cestovní medicínu, který vám doporučí vhodná očkování v závislosti na vaší plánované dovolené a vašem zdravotním stavu. Zde uvádíme některé užitečné informace týkající se očkování.