Ostrov Kefalonie je největším ostrovem v Jónském moři a šestým největším řeckým ostrovem. V jeho těsném sousedství leží Ithaka, rodiště Odysea. Kefalonie zažila největší rozkvět v mykénském období, v roce 1953 jej postihlo silné zemětřesení, které zcela zničilo Argostoli, hlavní město ostrova.

Největší  řecký ostrov Kréta leží cca 100km jihovýchodně  od Peloponésu na jižním okrají Egejského moře a tvoří nejjižnější část Evropy. Kréta je současně pátým největším ostrovem ve Středozemním moři. Na severním pobřeží je omývána Krétským mořem, na jihu Libyjským mořem.

Čtvrtý největší  řecký ostrov Rhodos, který je součástí Dodekanéského souostroví, leží na jihu, v Egejském moři, kde jej dělí pouhých 10km od pobřeží Malé Asie. Příznivé podnebí, pláže, památky i příroda jej předurčují jako vynikající turistickou destinaci.

Třetí největší ostrov Jónského moře, Zakynthos, má bohatou historii, sahjící až do neolitu.

Plavba na plachetnici - nebo na jachtě, chcete-li - je snem nejednoho kluka a možná i děvčete. Udělejte si radost a zažijete nezapomentulné západy a východy slunce, největší hvězdy a doplujete i do míst, kam se jinak nedá dostat. Loď pod vedením zkušeného kapitána - naturisty vyplouvá zpravidla z Athén a pluje mezti ostrovy Egejského moře.