Paradiski

Paradiski je právem často nazývána hvězdou lyžařských oblastí. Nachází se v srdci francouzských Alp, v údolí Tarentaise a skládá se ze dvou propojených středisek: La Plagne a Les Arcs, která spojuje dvoupatrová lanovka Vanoise Express – největší kabinová lanovka na světě.

Střediska jsou propojena již od roku 2003. Celá oblast nabízí 425 kilometrů sjezdovek s nejvyšším bodem 3417 m n.m., který leží na vrcholu ledovce Bellecôte. Zhruba 70% sjezdových tratí leží v nadmořské výšce přes 2000 metrů a celkový počet sjezdovek je neuvěřitelných 248. Kromě nadmořské výšky se oblast pyšní vysokým procentem umělého zasněžování, takže o dobré sněhové podmínky nebývá nouze. Pro freeridery jsou zde též výborné možnosti lyžování mimo sjezdové tratě a pro milovníky klasického lyžování je připraveno 160 kilometrů běžeckých stop. Paradiski nabízí osm snowparků, z nichž tři jsou boarder-cross, dva half-pipes a U-rampa. Nabídka après-ski je také dostačující, ale liší se od místa ubytování. V Arc 2000 (residence Chalet des Neiges) a v Plagne Bellecôte si můžete po celodenním lyžování užít teplý bazén. Při pobytu v La Plagne je možné navštívit 1,5 kilometru dlouhou olympijskou bobovou dráhu.

Arc 2000 leží v nádherné přírodní oblasti v údolí Aiquille Rouge (3226 m n.m.) a Aiquille Grive (2732 m n.m.), kde architektura a rozvoj vždy respektoval přírodu.

Arc 1800 je středisko vkusně zasazené do okolní horské přírody a skládá se ze čtyř vesnic.

Arc 1600 se prezentuje jako perfektní místo pro lyžařskou dovolenou pro celou rodinu, zde najdou ideální podmínky pro sjezdové lyžování nejen velcí, ale především malí lyžaři.

Samotná střediska Les Arcs toho mají pro milovníky zimních sportů v nabídce víc než dost. Počínaje skvělými lyžařskými terény pro nejnáročnější, přes speciální tratě pro děti a začátečníky s pohyblivým chodníkem až po slalomové tratě, noční lyžování nebo freestyle areál a výborně vybavený snowpark. Není divu, že oblast bývá označována za jednu z nejkrásnějších ve francouzských Alpách.

Lanovka „Vanoise Express“ spojující La Plagne a Les Arcs překoná tuto vzdálenost během několika minut a dává tak jedinečnou možnost rozšířit zdejší možnosti lyžování o dalších 225 km lyžařských terénů. Ne náhodou je propojená oblast La Plagne a Les Arcs označena názvem Paradiski, protože 425 km perfektně upravených lyžařských terénů je skutečným lyžařským rájem.

Tato oblíbená lyžařská oblast La Plagne je položena na severních svazích údolí řeky Isery mezi městy Moutiers a Bourg St-Maurice. Oblast zahrnuje celkem 10 spojených lyžařských středisek. Středisko Belle Plagne leží ve výšce 2050 m n.m.

Zde se nudit nebudete,nabídka zábavních aktivit je široká,od sněžných motorek přes bruslení, paragliding a nový 900 metrů dlouhý výhradně freestylový snowpark až po jízdu na sportovních bobech. V posledních několika sezónách byla také nabídka rozšířena o mnoho rozličných aktivit určených pro nelyžaře, jako jsou prohlídky s průvodcem, výlety na sněžnicích nebo pěší výlety. Ve středisku Belle Plagne se zabavíte i v noci-naleznete zde bary, bowling a koncerty.

Bellecôte je velmi oblíbený komplex residencí nacházející se ve středisku La Plagne. Leží v nadmořské výšce 1930 metrů. Středisko obklopuje nádherná okolní příroda a krásné prostředí okolních hor. Je to ideální výchozí místo pro celou oblast Paradiski. Z Bellecôte je také výborné spojení na ledovec Glacier de Bellecôte. Kromě lanovky Vanoise Express oblast propojuje i místní skibus, který se dá využít každý den zdarma.

Nabízíme zde residenci Bellecôte, která má výbornou polohu. V ceně je venkovní bazén a za příplatek můžete využít saunu a jacuzzi.

Nástupy pobytů jsou vyjímečně v neděli a při využití autobusové dopravy je odjezd po 6 nocích a 6 dnech lyžování.