Les Sybelles

Les Sybelles je čtvrtou největší lyžařskou oblast ve Francii. Najdete ji v Savojských Alpách v masivu Arvan Villards nedaleko městečka St. Jean de Maurienne. Oblast tvoří šest středisek: St. Sorlin d’Arves, St. Jean d’Arves, Le Corbier, La Toussuiere, Les Bottières a St. Colomban des Villards.

Celkem Les Sybelles nabízí 310 kilometrů skvěle propojených a upravovaných sjezdových tratí. Jsou zde pro vás sjezdovky všech obtížností, alé také spousta příležitostí i pro lyžování mimo ně, takzvaný freeride, pro ty,co hledají adrenalinové zábavy. Vrcholy, především Pointe de Corbier (2260 m n.m.), nabízejí unikátní panoramatické pohledy na okolní masivy, včetně nejvyšší hory Evropy Mont Blanc (4810 m n.m.).

Tato oblast je vhodná jak pro klidnou rodinnou dovolenou, tak pro náročnější lyžaře, kteří zde najdou opravdu všechny typy sjezdovek.

Výborné podmínky jsou zde pro après-ski aktivity a díky propojení středisek je můžete využít opravdu všechny. Ať už půjde o paragliding, pěší turistiku, výlety na sněžnicích či třeba jízdu na saních a se psím spřežením. Míst pro zábavu je také dost v podobě horských restaurací, barů a hospůdek. Můžete si vychutnat horskou atmosféru se svařeným vínem, či třeba výborným savojským jídlem. Jedinečná může být návštěva místní výrobny vynikajícího sýru Beaufort.

Le Corbier je oblíbené středisko v oblasti Les Sybelles.Leží v nadmořské výšce 1550 metrů. Samotné středisko má 90 kilometrů sjezdových tratí se sedmi sedačkovými lanovkami a dvaceti vleky.Jsou zde sjezdovky všech úrovní,které vyhoví lyžařům všech úrovní.Ve středisku se nachází i snowpark.

Le Corbier patří ke střediskům modernějším, což dokazují i moderní ubytovací zařízení. Najdete zde typické francouzské chalety ze dřeva. Středisko bylo vybudováno sice moderně, ale v klasickém stylu. Ubytovací zařízení jsou zde propojovány klasickými arkádami s obchůdky. Po lyžování je zde mnoho restaurací, barů či další zábavné aktivity.

Tato kouzelná lyžařská vesnice Saint Sorlin d'Arves jakoby pocházela z pohádkové knížky.Je položená na svahu v nadmořské výšce 1.600 metrů a okamžitě vám učaruje svým typickým savojským kouzlem. Dřevem obložené selské dvory, malé uličky a obchůdky a útulné chalety určují vzhled obce a vytvářejí skutečně pohodovou atmosféru uprostřed čtvrté největší francouzské lyžařské oblasti Les Sybelles.

Zatímco lyžařský areál v bezprostředním okolí Saint Sorlin d'Arves může nabídnout 34 sjezdovek s celkovou délkou 120 kilometrů, 18 vleků a 2 zábavní parky, lyžařům v Saint Sorlin d'Arves jsou k dispozici i ostatní části rezortu Les Sybelles s 310 kilometry tratí. Většinu z nich zabírají především sjezdy středního stupně obtížnosti. Ale i začátečníci a praví lyžařští dobrodruzi si přijdou na své. Přes vrchol l’Ouillon ve výšce 2.431 m.n.m. jsou perfektně propojena 4 střediska La Toussuire, Le Corbier, Saint Sorlin d’Arves a St. Jean d’Arves.