Les 3 Vallées

Tato velmi známa oblast Les 3 Vallées (Tři údolí) je jedinečnou a nejrozsáhlejší lyžařskou oblastí na světě! Nachází se v údolí Tarentaise v Savojských Alpách, přibližně 35 kilometrů od městečka Albertville, kde se v roce 1992 pořádaly zimní olympijské hry. Rozprostírá se od Courchevelu (1850 m n.m.), přes Méribel-Mottaret (1750 m n.m.) až po Les Menuires (1850 m n.m.) a Val Thorens (2300 m n.m.).

Oblast pyšní nabídkou 600 kilometrů sjezdových tratí, které zajisté uspokojí všechny kategorie lyžařů i snowboardistů. Aiguille de Peclet (3561 m n.m.) je nejvyšší horou Tří údolí a umožňuje lyžování do pozdních jarních měsíců.

Celá oblast nabízí jedinečné podmínky pro prvotřídní lyžování, hustou síť sněhových děl, jenž úspěšně čelí rozmarům počasí, maximální údržbu sjezdovek a neustále modernizovaný park lanovek a vleků. Není možné vyjmenovat nekonečné svahy, skvěle upravené sjezdovky, stráně plné boulí, volné terény a krásy přírody, které objevíte během svého pobytu. Zcela jistě Vás okouzlí i krása horských vesniček postavených v Savojském stylu. Kromě lyžařských disciplín je zde rozmanitá nabídka après-ski aktivit s možnostmi jak sportovního, tak i kulturního vyžití. Bazény, sauny, kluziště, olympijský stadion, sporty jako tenis či volejbal, fitness centra a horolezecké stěny dělají oblast ještě zajímavější. Pro odpočinek doporučujeme místní restaurace se savojskými specialitami.

Nejnaštěvovanější středisko celých francouzských Alp, Les Menuires leží ve výšce 1850 m n.m. v údolí Vallée de Belleville, kde mimo jiné leží i středisko Val Thorens.

Doporučujeme si zakoupit skipas na celou oblast Les 3 Vallées, poznáte celé okolí a vyberete si podlé svého zájmu ta nejlepší místa. V samotném Les Menuires je 160 kilometrů sjezdových tratí, v celé oblasti je neuvěřitelných 600 kilometrů sjezdovek.

Středisko je oblíbené všemi typy lyžařů, od úplných začátečníků,pro které je vyhrazena plocha přímo v centru La Croisette až po ty nejzkušenější. Skvělé podmínky jsou zde pro lyžování mimo sjezdovku, avšak záleží také na sněhových podmínkách. Les Menuires nabízí mnoho dalších aktivit. Zábavu i odpočinek se Vám určitě najdete v místních restauracích, barech, či na diskotéce.

Toto horské středisko Val Thorens leží přímo v srdci hor na konci údolí Valleé de Belleville stejně jako Les Menuires. Val Thorens leží na střeše Evropy,je totiž nejvýše položeným střediskem v Evropě (2300 m n.m.) Je to neznámější a nejnavštěvovanější středisko oblasti Les 3 Vallées. Obklopeno horskými masivy, nabízí skvělé lyžování jak na sjezdovkách, tak mimo ně.

Ve Val Thorens je možnost lyžování i v létě a to na největší hoře ve středisku Aiguille de Péclet (3561 m n.m.). Samotné středisko má 140 kilometrů skvěle upravovaných sjezdovek jak pro začátečníky, tak pro zkušené lyžaře. Největší zajímavostí je určitě kabinová lanovka na Cime de Caron (3195 m n.m.), která pojme naráz až 150 lyžařů. Na jejím vrcholu Vás čeká krásný úchvatný pohled na okolní panorama nejen francouzských Alp, ale i těch italských a švýcarských.

Středisko má snowpark s half-pipe, boardercrossem a 110 metrů dlohou U-rampou.

Večerní Val Thorens vás potěší příjemným posezením v místních restauracích,dále savojské trhy, diskotéky a s velkým kulturním programem po celou sezonu.

Středisko Méribel je nazýváno srdcem 3 údolí. Když se podíváte na fotku, bude vám jasné proč. Leží v prostředním údolí a nabízí skvělé lyžování jak v tomto údolí, tak pokud si vyberete rozšířený skipas. Máte pak obě sousední údolí na dosah. Je to ideální středisko pro rodiny s dětmi.