Tato velmi známa oblast Les 3 Vallées (Tři údolí) je jedinečnou a nejrozsáhlejší lyžařskou oblastí na světě! Nachází se v údolí Tarentaise v Savojských Alpách, přibližně 35 kilometrů od městečka Albertville, kde se v roce 1992 pořádaly zimní olympijské hry. Rozprostírá se od Courchevelu (1850 m n.m.), přes Méribel-Mottaret (1750 m n.m.) až po Les Menuires (1850 m n.m.) a Val Thorens (2300 m n.m.).

Oblast pyšní nabídkou 600 kilometrů sjezdových tratí, které zajisté uspokojí všechny kategorie lyžařů i snowboardistů. Aiguille de Peclet (3561 m n.m.) je nejvyšší horou Tří údolí a umožňuje lyžování do pozdních jarních měsíců.

Celá oblast nabízí jedinečné podmínky pro prvotřídní lyžování, hustou síť sněhových děl, jenž úspěšně čelí rozmarům počasí, maximální údržbu sjezdovek a neustále modernizovaný park lanovek a vleků. Není možné vyjmenovat nekonečné svahy, skvěle upravené sjezdovky, stráně plné boulí, volné terény a krásy přírody, které objevíte během svého pobytu. Zcela jistě Vás okouzlí i krása horských vesniček postavených v Savojském stylu. Kromě lyžařských disciplín je zde rozmanitá nabídka après-ski aktivit s možnostmi jak sportovního, tak i kulturního vyžití. Bazény, sauny, kluziště, olympijský stadion, sporty jako tenis či volejbal, fitness centra a horolezecké stěny dělají oblast ještě zajímavější. Pro odpočinek doporučujeme místní restaurace se savojskými specialitami.

Les Sybelles je čtvrtou největší lyžařskou oblast ve Francii. Najdete ji v Savojských Alpách v masivu Arvan Villards nedaleko městečka St. Jean de Maurienne. Oblast tvoří šest středisek: St. Sorlin d’Arves, St. Jean d’Arves, Le Corbier, La Toussuiere, Les Bottières a St. Colomban des Villards.

Celkem Les Sybelles nabízí 310 kilometrů skvěle propojených a upravovaných sjezdových tratí. Jsou zde pro vás sjezdovky všech obtížností, alé také spousta příležitostí i pro lyžování mimo ně, takzvaný freeride, pro ty,co hledají adrenalinové zábavy. Vrcholy, především Pointe de Corbier (2260 m n.m.), nabízejí unikátní panoramatické pohledy na okolní masivy, včetně nejvyšší hory Evropy Mont Blanc (4810 m n.m.).

Tato oblast je vhodná jak pro klidnou rodinnou dovolenou, tak pro náročnější lyžaře, kteří zde najdou opravdu všechny typy sjezdovek.

Výborné podmínky jsou zde pro après-ski aktivity a díky propojení středisek je můžete využít opravdu všechny. Ať už půjde o paragliding, pěší turistiku, výlety na sněžnicích či třeba jízdu na saních a se psím spřežením. Míst pro zábavu je také dost v podobě horských restaurací, barů a hospůdek. Můžete si vychutnat horskou atmosféru se svařeným vínem, či třeba výborným savojským jídlem. Jedinečná může být návštěva místní výrobny vynikajícího sýru Beaufort.

Paradiski je právem často nazývána hvězdou lyžařských oblastí. Nachází se v srdci francouzských Alp, v údolí Tarentaise a skládá se ze dvou propojených středisek: La Plagne a Les Arcs, která spojuje dvoupatrová lanovka Vanoise Express – největší kabinová lanovka na světě.

Střediska jsou propojena již od roku 2003. Celá oblast nabízí 425 kilometrů sjezdovek s nejvyšším bodem 3417 m n.m., který leží na vrcholu ledovce Bellecôte. Zhruba 70% sjezdových tratí leží v nadmořské výšce přes 2000 metrů a celkový počet sjezdovek je neuvěřitelných 248. Kromě nadmořské výšky se oblast pyšní vysokým procentem umělého zasněžování, takže o dobré sněhové podmínky nebývá nouze. Pro freeridery jsou zde též výborné možnosti lyžování mimo sjezdové tratě a pro milovníky klasického lyžování je připraveno 160 kilometrů běžeckých stop. Paradiski nabízí osm snowparků, z nichž tři jsou boarder-cross, dva half-pipes a U-rampa. Nabídka après-ski je také dostačující, ale liší se od místa ubytování. V Arc 2000 (residence Chalet des Neiges) a v Plagne Bellecôte si můžete po celodenním lyžování užít teplý bazén. Při pobytu v La Plagne je možné navštívit 1,5 kilometru dlouhou olympijskou bobovou dráhu.