Stubai

Stubai je známé lyžařské středisko v rakouských Alpách, hlavně kvůli zdejšímu ledovci. Ne nadarmo je Stubai nazýván králem ledovců, protože se tyčí až do nadmořské výšky 3200 metrů.

Jde o největší ledovcové středisko Rakouska a pyšní se 110 kilometry sjezdových tratí. Díky ledovci je zde možné lyžování i v letních měsících.

Středisko se nachází pouze deset minut od města Innsbruck, které je známé pořádáním zimních Olympijských her.

Ve skiareálu převažují spíše červené a modré tratě a největším zážitkem je sjezdovka ze skoro úplného vrcholu ledovce, a to 3150 m n.m.

Pro milovníky freeridu je možnost dojet si do nedalekého freeridového parku Powder Department. Středisko Schlick 2000 doplňuje Stubai dalšími 20 kilometry sjezdových tratí.

Společně střediska vyhrála už čtyřikrát cenu pro nejlepší rodinné středisko. Jsou tu dětské areály s dětskými školičkami, pojízdnými koberci a mateřská školička, kde se o Vaše děti skvěle postarají.

Pro klasické lyžaře je nachystáno 130 kilometrů běžeckých stop.

Další zábavu Vám poskytnou sáňkařské dráhy o celkové délce 60 kilometrů či třeba 75 kilometrů stezek na pěší turistiku. Místní restaurace Vám dopřejí zdejší speciality ze svých čerstvých surovin, nachází se tu i nejvýše položená výrobna těstovin a nudlí.

Apartmánový dům, s krásným výhledem na Stubaiské údolí, je položený na slunném svahu nad Fulpmesem, cca 200 m do kopečka od lanovky skiareálu Schlick 2000, 500 m od centra a zastávky skibusu. Ledovec Stubai je vzdálený 20 km.