Katschberg/Lungau/Obertauern

Katschberg - Aineck, Grosseck – Speiereck a Fanningberg s Obertauernem jsou středně velká vzájemně však nepropojená střediska, tvořící skiregion Lungau. Zahrnují zhruba 300 km sjezdových tratí, které mají prokazatelně nejdelší sluneční svit. Pro milovníky bílé stopy je připraveno 266 km běžeckých stop. Tento skiregion je díky blízkosti dálnice A 10 fantasticky dopravně dostupný a vzhledem k prestižnímu Obertauernu i velmi známý a oblíbený.

Každé ze středisek má svoje „nej“, ale všechny mají něco společného a sice rozmanitý profil sjezdovek. Vrchol Grosseck – Speiereck naláká návštěvníky na 8,5 kilometrů dlouhý sjezd do St. Michael a 8 místnou gondolu "Sonnenbahn-Speiereck“. Katschberg nabízí pro děti tzv. Katschis dětský svět, se svým maskotem a snowboardisté zde najdou snowpark s halfpipe. Aineck je proslavený svojí černou 2,5 km dlouhou sjezdovkou „Direttissima“ místy se sklonem až 100% nebo oblíbenou 6 km dlouhou červenou tratí A1. Vyhlášenou lahůdkou pro lyžaře je Obertauern, nazývaný „sněžnou planetou“, kde se lyžuje od listopadu do května. Poskytuje nejen 100 km perfektně upravených sjezdovek (Tauernrunde), ale i svahy pro carving, freeride, snowkite, profesionální i rekreační běžkařské tratě či Longplaypark pro snowboardisty.

Kromě večerního lyžování je možné využít osvětlenou sáňkařskou dráhu, navštívit lázně v St. Michael, wellness centrum Sam - Sunn v Mariapfarru nebo vodní areál Bade - Insel v Tamswegu. Odpočívat lze i v místních hospůdkách či kavárničkách nebo na bowlingu. Cekare Vám nabízí ubytování v Mauterndorfu v privátních pokojích či apartmánech.

V městečku Mauterndorf nabízíme ubytování typu No Name v privátních pokojích se snídaní a apartmánech. Skiareály Grosseck-Speiereck jsou od Mauterndorfu vzdáleny pouhé 3,5 km, Fanninberg 8 km a Katschberg s Obertauern 15 km.