Tyrolsko

Tyrolsko je rakouská oblast, která v zimě nabízí přes 70 lyžařských středisek, jež společně zahrnují více než 5200 km sjezdovek. Mezi nejznámější z nich patří: Kitzbühl, Ötztal, Pitztal, Ischgl či Elmau Díky svým pěti ledovcům je to ideální místo pro lyžování i v pozdních jarních měsících např. na Hintertuxer Gletscher.

Rozmanitá oblast garantuje vyžití každému lyžaři i fanouškům jiných zimních sportů. Celé Tyrolsko je velmi moderní, má pohodlné dopravní kapacity a zaručuje i kvalitní sníh. Pro rodiny s dětmi jsou připraveny lehké sjezdovky a rovinky pro učení malých lyžařů, nebo jsou k dispozici lyžařské školky v celé oblasti. Pro děti, kteří se učit ještě nemůžou či nechtějí, jsou tu dětské kluby, kde si děti společně hrají, koukají na filmy a starají se o ně profesionálové. Zkušení lyžaři a snowboardisté jistě ocení velké množství možností pro freeride. Po celé oblasti jsou freeridové areály a i freeridová tréninkové střediska. Tyrolsko má velké množství aprés-ski aktivit, ať jde o taneční bary, malebné hospůdky, návštěva iglú, výhled z 3000 m n.m. či jiné sportovní aktivity. Vybere se si zde opravdu každý. Tyrolsko garantuje pohodlnou dovolenou úplně pro každého.

Stubai je známé lyžařské středisko v rakouských Alpách, hlavně kvůli zdejšímu ledovci. Ne nadarmo je Stubai nazýván králem ledovců, protože se tyčí až do nadmořské výšky 3200 metrů.

Jde o největší ledovcové středisko Rakouska a pyšní se 110 kilometry sjezdových tratí. Díky ledovci je zde možné lyžování i v letních měsících.

Středisko se nachází pouze deset minut od města Innsbruck, které je známé pořádáním zimních Olympijských her.

Ve skiareálu převažují spíše červené a modré tratě a největším zážitkem je sjezdovka ze skoro úplného vrcholu ledovce, a to 3150 m n.m.

Pro milovníky freeridu je možnost dojet si do nedalekého freeridového parku Powder Department. Středisko Schlick 2000 doplňuje Stubai dalšími 20 kilometry sjezdových tratí.

Společně střediska vyhrála už čtyřikrát cenu pro nejlepší rodinné středisko. Jsou tu dětské areály s dětskými školičkami, pojízdnými koberci a mateřská školička, kde se o Vaše děti skvěle postarají.

Pro klasické lyžaře je nachystáno 130 kilometrů běžeckých stop.

Další zábavu Vám poskytnou sáňkařské dráhy o celkové délce 60 kilometrů či třeba 75 kilometrů stezek na pěší turistiku. Místní restaurace Vám dopřejí zdejší speciality ze svých čerstvých surovin, nachází se tu i nejvýše položená výrobna těstovin a nudlí.

Katschberg - Aineck, Grosseck – Speiereck a Fanningberg s Obertauernem jsou středně velká vzájemně však nepropojená střediska, tvořící skiregion Lungau. Zahrnují zhruba 300 km sjezdových tratí, které mají prokazatelně nejdelší sluneční svit. Pro milovníky bílé stopy je připraveno 266 km běžeckých stop. Tento skiregion je díky blízkosti dálnice A 10 fantasticky dopravně dostupný a vzhledem k prestižnímu Obertauernu i velmi známý a oblíbený.

Každé ze středisek má svoje „nej“, ale všechny mají něco společného a sice rozmanitý profil sjezdovek. Vrchol Grosseck – Speiereck naláká návštěvníky na 8,5 kilometrů dlouhý sjezd do St. Michael a 8 místnou gondolu "Sonnenbahn-Speiereck“. Katschberg nabízí pro děti tzv. Katschis dětský svět, se svým maskotem a snowboardisté zde najdou snowpark s halfpipe. Aineck je proslavený svojí černou 2,5 km dlouhou sjezdovkou „Direttissima“ místy se sklonem až 100% nebo oblíbenou 6 km dlouhou červenou tratí A1. Vyhlášenou lahůdkou pro lyžaře je Obertauern, nazývaný „sněžnou planetou“, kde se lyžuje od listopadu do května. Poskytuje nejen 100 km perfektně upravených sjezdovek (Tauernrunde), ale i svahy pro carving, freeride, snowkite, profesionální i rekreační běžkařské tratě či Longplaypark pro snowboardisty.

Kromě večerního lyžování je možné využít osvětlenou sáňkařskou dráhu, navštívit lázně v St. Michael, wellness centrum Sam - Sunn v Mariapfarru nebo vodní areál Bade - Insel v Tamswegu. Odpočívat lze i v místních hospůdkách či kavárničkách nebo na bowlingu. Cekare Vám nabízí ubytování v Mauterndorfu v privátních pokojích či apartmánech.