Murau

Murau je okresním městem, nejhustěji zalesněnou a zároveň jednou z nejslunnějších lyžařských oblastí v Rakousku. Nachází se mezi pohořími Nízkými Taury a Nockbergenem a jeho nadmořská výška sahá až přes 2000 metrů.

Skiareály Kreischberg s Lachtalem spolu nabízí 40 kilometrů sjezdových tratí pro všechny typy lyžařů a 28 kilometrů běžkařských stop. Jde o velmi moderní střediska se 100% pokrytím umělým zasněžováním. Není třeba se tedy obávat nedostatku sněhu, lyžovat se tu dá i v okrajových částech sezony. Pro výborné lyžaře se zde nabízí závodní FIS sjezdovka. V obou skiareálech se pořádají závody na jak ve snowboardingu a freestylovém lyžování, tak třeba i v telemarku. Pro Kreischberg jsou typické dlouhé a široké svahy. Na Lachtalu je pro děti připraven kouzelný koberec, mini slalom, hledání pokladu a dalších aktivity. Pro náročnější lyžaře je připravený sjezd Zinkelschlucht z Grossen Zinke a milovníci freeeridu si zde najdou své svahy.

Mezi aprés-ski aktivity zde patří snowtubing, túry na sněžnicích, osvětlená sáňkařská dráha nebo třeba plavecký bazén a tenisové kurty. Procházkou městem můžete shlédnout barokní zámek Obermurau s kostelíkem poblíž, nebo navštívit vlastní pivovar nabízející pivo Murauer. Velkou výhodou střediska je blízká vzdálenost k České republice.

Prázdninový park Kreischberg leží pouhých 300 metrů od lyžařského areálu Kreischberg a přímo vedle něho vede běžkařská trať. Nejbližší město Murau je vzdálené 7 kilometrů.