Schladming

Schladming je celkově jedním z nejmodernějších lyžařských skiareálů, je součástí pohoří Dachstein tauern, které patří k 5 Top lyžařským oblastem Rakouska. Jeho blízkost ČR ho začleňuje do jedné z nejoblíbenějších oblastí českých turistů. Tato oblast se proslavila díky MS v alpském lyžování 1982 a 2013. Zahrnuje 234 kilometrů fantasticky upravených sjezdovek od těch nejjednodušších pro rodiny s dětmi až po nejnáročnější jako je například 4,6 kilometrů dlouhá FIS sjezdovka z Planai do Schladmingu.

Součástí této oblasti je i Dachsteinský ledovec, vyhlášený nejen freeridovou legendou Edelgriess – 18 kilometrů dlouhým sjezdem hlubokým sněhem a terénem s místy až 45 stupňovým sklonem svahu, ale i tůrami pro skialpinisty s překrásnými panoramaty.

Pro snowbordisty je zde 7 snowparků: funparky na Houser Kaiblingu a Stoderzinkenu s boardercrossem, na ledovci a na Reiterralmu se skvělými halfpipe a nesmíme zapomenout ani na nový snowpark na Planai.

Milovníky klasického lyžování jistě potěší 435 kilometrů běžeckých stop, z toho 220 kilometrů se nachází na náhorní plošině Ramsau, kde jsou v nabídce jak závodní tratě tak dětský běžecký park.

Skiareál Schladming je známý především atraktivní a známá lyžařskou „houpačkou“ jeho 4 středisek: Planai - Hochwurzen, Hauser Kaibling, Galsterberg, Reiteralm.

Kromě zmíněného nabízí 7 kilometrů dlouhou osvětlenou sáňkařskou dráhu, curling či snowtubing. V mnoha ubytovacích zařízeních je široká nabídka wellness služeb a péče a hlídání dětí.

Mezi zajímavosti regionu patří nepochybně i rej čertů v samotném Schladmingu nebo advent v Bad Gleichebergu.

Apartmánový dům Warterhof leží ve Schladmingu – Mandling, vzdálený 300 metrů od zastávky skibusu a 900 metrů od nejbližší lanovky Reiteralm, kterou se můžete prolyžovat až do Planai nebo Hauser Kaibling.