Kaprun - Zell am See

Kaprun je jedno ze známějších středisek Rakouska, které se nachází ve spolkové zemi Salzbursko. Každoročně patří k nejnavštěvovanějším rakouským střediskům jak v létě tak i v zimě . Rozprostírá se v nádherné přírodě mezi městečkem Kaprun a jezerem Zeller See.

Vše převyšuje ledovec Kitzsteinhorn, celková výška dosahuje do 3203 m n.m., ale lanovkou se dostanete do výšky 3029 m n.m. Tento ledovec garantuje přírodní sníh nejen po celou lyžařskou sezonu, ale skoro po celý rok.

K dalším celoročním aktivitám zde patří wellness centrum s bazénem, saunou a lázeňskými službami nebo třeba i bobová dráha, vyhlídkové lety a paragliding. V zimě také snowtubing a bruslařská hala.

Letní nabídka

Oblast Kaprunu a jeho okolí skýtá nesčetné množství letních aktivit. Turisticky založení návštěvníci zde mají k dispozici 400 km turistických tras vedoucích od procházek mezi pastvinami, různých zážitkových tras po stopách maskota až po výstupy k třítisícovým vrcholům s možností doprovodu průvodci Rangers. Překrásná panoramata z vrcholů, kam se lze dostat i lanovkami rozhodně stojí za vidění. Nezapomenutelné zážitky nabízí návštěvy soutěsek, svět NP Vysoké Taury, 380 m vysoké Krimmlské vodopády a pro milovníky techniky i vodní rezervoáry přímo na Kaprunu. Na cyklisty zde čeká 1.300 km cyklistických tras nejen podél jezera Zeller see. Nesmíme však zapomenout na milovníky adrenalinových sportů, kterým okolní řeky Salzach a Saalach nabízejí Canyoning a Rafting a jezero zase vodní lyžování či plachtění. Návštěvníci hledající relax mohou odpočívat na plážovém koupališti, svézt se lodí po jezeře nebo si zahrát golf na 18 jamkovém hřišti. Třikrát týdně (od poloviny května do poloviny října) se na jezeře koná velkolepá vodní, světelná a laserová show. A komu by se nechtělo moc chodit, může si autem vyjet Glosglokner strasse a pokochat se pohledem na nejvyšší hory v Rakousku. Za návštěvu také samozřejmě stojí město Salzburg, které je krásné samo o sobě.

V tomto regionu se je vyloučeno, že byste se nudili.

Vaše dovolená se Vám podstatně zlevní nákupem místní "Letní karty pro tuto oblast ". Zahrnuje totiž 40 partnerů této karty, které nabízejí výrazné slevy pro vstupy na různé atrakce, jízdy lanovkami a při nepříznivém počasí např. i do bazénů a muzeí.

Zimní nabídka

Nově jsou propojené novou lanovkou střediska Kaprun a Kitzsteinhorn. Spolu s Schmittenhöhe dohromady sčítají 139 kilometrů sjezdovek. Lyžařský areál Schmittenhöhe se pyšní 77 kilometry sjezdovek všech obtížností, v čele je černá čtyři kilometry dlouhá Trassabfahrt s převýšením až 900 metrů. Další areál je Maiskogel v městečku Kaprun s 20 kilometry sjezdovek spíše nižších obtížnostních kategorií, tím je tento areál vhodný hlavně pro rodiny s dětmi. Poslední je Kitzsteinhorn, což je ledovcový areál s převažujícími červenými sjezdovkami a 43 kilometry celkově.

K dispozici jsou také dva snowparky , dobré podmínky pro freeride a spoustu běžkařských tratí o délce 50 kilometrů. Tyto tři areály sice nejsou propojeny lanovkami, ale za to výbornou sítí skibusů fungujících zdarma po celý den.

Maishofen je malebné, typické rakouské městečko, s kostelíčkem na náměstí, které má perfektní polohu vzhledem k lyžařským střediskům Kaprunu/Zell am see a Saalbach-Hinterglem. V centru obce najdete obchůdky, supermarket a místní tržiště, kde se před vánoci konají krásné adventní trhy. Navštívit můžete i kavárničky a restaurace, v kterých je možné si zpříjemnit svůj pobyt. Zajímavostí je i zámek Saalhof.