Dachstein West / Lammertal

Dachstein West / Lammertal je nejen turistickým rájem pro rodiny s dětmi, ale je i největší lyžařskou oblastí rozkládající se ve spolkových zemích Horního Rakouska a Salcburska. Nachází se nedaleko Salcburku a v posledních letech je velmi oblíbenou destinací českých turistů pro jeho blízkou vzdálenost vůči České republice.

Letní nabídka

Zahrnuje přes 300 km značených turistických stezek a 20 různých tras pro horská kola v celkové délce až 720 km a v různých stupních obtížnosti. Kromě nabídky kurzů nordic walking máte výbornou příležitost vyzkoušet i adrenalinové sporty, jako je paragliding, rafting či canoyning v divoké vodě. V Russbachu lze vzít děti do dětského parku Brunos Bergwelt, 50 km od Salzburgu je možné navštívit největší ledovou jeskyni na světě Eisriesenwelt a doporučit můžeme i návštěvu termálních lázní v letním sídle císaře Františka Josefa I - Bad Ischlu. Za vidění stojí i městečko Hallstatt se svým jezerem a solnými doly.
Pro klienty ubytované v Abtenau: pro návštěvníky mladších generací je tu oblíbená letní, téměř 2 km dlouhá bobová dráha a nově postavené lanové centrum na vrcholku Karkogel. Kabinová lanovka na horu Karkogel je využívaná nejen pro bobovou dráhu, ale je také jako výchozí bod na podnikání různě náročných procházek s kouzelným výhledem na pohoří Tennengebirges. U její dolní stanice se nachází velké dětské hřiště s prolézačkami, pojízdnými autíčky či velkou trampolínou. Zábavu Vám poskytne i hřiště pro mini-golf.
Pro příjemné letní osvěžení v horkém počasí je zde k dispozici koupaliště s vodní klouzačkou a s mnoha jinými vodními atrakcemi, které patří k nabízenému hotelu Sonnenhof***.

Pokud chcete maximálně využít rozmanité nabídky oblasti, doporučujeme návštěvníkům zakoupit Salzburskou kartu, s kterou budete mít velkou slevu na vstupy do různých kulturních objektů a na další místní atrakce.

 

Zimní nabídka

Společně s pěti dalšími středisky zahrnuje zhruba 142 kilometrů sjezdových tratí, pro které platí jeden skipas. Dachstein West je vhodný jak pro začátečníky a rodiny s dětmi, tak i pro snowboardisty a zkušené lyžaře. Pro ty nejzkušenější je zde připravena 4 kilometry dlouhá trať s převýšením 1200 metrů nebo kilometr dlouhá, velmi náročná sjezdovka Kanonenrohr. Místním lákadlem je rovněž oblíbený 11 kilometrů dlouhý sjezd do Obertraunu.
Pro nejmenší lyžaře jsou k dispozici lyžařské školičky. Snowboardisté si mohou vybrat hned z několika snowparků v Gosau i Russbachu a milovníci volného terénu zajisté navštíví nejlepší freeridovou oblast Rakouska - Freeride Arenu Krippenstein.
Mezi další aktivity patří např. oblíbené sáňkařské dráhy, curling nebo jízda saněmi tažených koňským spřežením. Pro klasické lyžaře je připraveno 187 kilometrů upravených běžeckých stop. Dachstein West nabízí velmi moderní lanovky a pohodlnou přepravu lyžařů a stále se modernizuje. Například v minulých dvou letech došlo ke změně z 6 sedačkové lanovky na 10 místnou gondolu na Planai. Na Planai byl také zprovozněný "Hopsi-Express" v KinderLandu, který usnadní výstup nahoru rodinám s dětmi.
Celá oblast je samozřejmě propojena sítí skibusů, které můžete využít zdarma.

Nabízíme Vám skipasy za levnější ceny než v místě .

V malebném městečku Abtenau a jeho okolí nabízíme ubytování typu No Name v privátních apartmánech.

Hotel Post s panoramatickou terasou se nachází v centru městečka Abtenau, vzdálený 1 od skiareálu Karkogelbahn / Abtenau a 11 km od skiareálu Dachstein West a 80 m od zastávky skibusu. Součástí hotelu je recepce s lobby, 1 velká restaurace a 3 menší salonky, bar, vinotéka, knihovna, společenská místnost s Tv, vyhřívaná úschovna lyží a 2 výtahy.

Rodinný hotel Sonnenhof se nachází v zákoutí městečka Abtenau, 700 metrů od centra.

Aparthotel Ferienalm se nachází na vyvýšeném místě nad Schladmingem, 1,5 kilometru od lanovky Planai a 100 metrů od zastávky skibusu. Dachsteinský ledovec je vzdálený 12 kilometrů.

Penzion s velkou terasou je umístěný na klidném místě v Bad Goseirnu, 200 m od zastávky skibusu, 700 m od centra městečka, 17 km od skiareálu Dachstein West a 18 km od skiareálu Krippenstein.

Gasthof Bergfried je rodinný penzion s příjemnou domácí atmosférou, který nabízí jak pokoje s polopenzí, tak apartmány. Nachází se v klidné lokalitě, kousek od Hallstattského jezera, vzdáleného 50 m od zastávky skibusu a 50 m od centra městečka Hallstatt.

Luxusní a elegantní hotel v centru městečka Abtenau se zastávkou skibusu přímo před hotelem. Je vzdálený 450 m od vleku Sonnleit´n (pro děti a začátečníky), 1,9 km od skiareálu Karkogelbahn / Abtenau a 11,2 km od skiareálu Dachstein West. Zastávka skibusu je 20 m od hotelu.

Gasthof Bergfried je skvělou volbou pro lyžování rodin s dětmi.

Privátní apartmány jsou cenově příznivé v příjemném městečku Abtenau.