Ski Amadé

Proslulá lyžařská oblast fascinujícího světa hor Ski Amadé je rozmanitou směsí světoznámých lyžařských středisek s takřka neomezenými možnostmi zimního sportovního vyžití. Velkolepý region Ski Amadé zahrnuje areály lyžařských středisek Salzburger Sportwelt, Schladming Dachstein, Grossartal, Gastein a Hochkönig, které vám nabídnou neuvěřitelně pestré možnosti lyžování až na 760 km tratí.

Dachstein West / Lammertal je nejen turistickým rájem pro rodiny s dětmi, ale je i největší lyžařskou oblastí rozkládající se ve spolkových zemích Horního Rakouska a Salcburska. Nachází se nedaleko Salcburku a v posledních letech je velmi oblíbenou destinací českých turistů pro jeho blízkou vzdálenost vůči České republice.

Letní nabídka

Zahrnuje přes 300 km značených turistických stezek a 20 různých tras pro horská kola v celkové délce až 720 km a v různých stupních obtížnosti. Kromě nabídky kurzů nordic walking máte výbornou příležitost vyzkoušet i adrenalinové sporty, jako je paragliding, rafting či canoyning v divoké vodě. V Russbachu lze vzít děti do dětského parku Brunos Bergwelt, 50 km od Salzburgu je možné navštívit největší ledovou jeskyni na světě Eisriesenwelt a doporučit můžeme i návštěvu termálních lázní v letním sídle císaře Františka Josefa I - Bad Ischlu. Za vidění stojí i městečko Hallstatt se svým jezerem a solnými doly.
Pro klienty ubytované v Abtenau: pro návštěvníky mladších generací je tu oblíbená letní, téměř 2 km dlouhá bobová dráha a nově postavené lanové centrum na vrcholku Karkogel. Kabinová lanovka na horu Karkogel je využívaná nejen pro bobovou dráhu, ale je také jako výchozí bod na podnikání různě náročných procházek s kouzelným výhledem na pohoří Tennengebirges. U její dolní stanice se nachází velké dětské hřiště s prolézačkami, pojízdnými autíčky či velkou trampolínou. Zábavu Vám poskytne i hřiště pro mini-golf.
Pro příjemné letní osvěžení v horkém počasí je zde k dispozici koupaliště s vodní klouzačkou a s mnoha jinými vodními atrakcemi, které patří k nabízenému hotelu Sonnenhof***.

Pokud chcete maximálně využít rozmanité nabídky oblasti, doporučujeme návštěvníkům zakoupit Salzburskou kartu, s kterou budete mít velkou slevu na vstupy do různých kulturních objektů a na další místní atrakce.

 

Zimní nabídka

Společně s pěti dalšími středisky zahrnuje zhruba 142 kilometrů sjezdových tratí, pro které platí jeden skipas. Dachstein West je vhodný jak pro začátečníky a rodiny s dětmi, tak i pro snowboardisty a zkušené lyžaře. Pro ty nejzkušenější je zde připravena 4 kilometry dlouhá trať s převýšením 1200 metrů nebo kilometr dlouhá, velmi náročná sjezdovka Kanonenrohr. Místním lákadlem je rovněž oblíbený 11 kilometrů dlouhý sjezd do Obertraunu.
Pro nejmenší lyžaře jsou k dispozici lyžařské školičky. Snowboardisté si mohou vybrat hned z několika snowparků v Gosau i Russbachu a milovníci volného terénu zajisté navštíví nejlepší freeridovou oblast Rakouska - Freeride Arenu Krippenstein.
Mezi další aktivity patří např. oblíbené sáňkařské dráhy, curling nebo jízda saněmi tažených koňským spřežením. Pro klasické lyžaře je připraveno 187 kilometrů upravených běžeckých stop. Dachstein West nabízí velmi moderní lanovky a pohodlnou přepravu lyžařů a stále se modernizuje. Například v minulých dvou letech došlo ke změně z 6 sedačkové lanovky na 10 místnou gondolu na Planai. Na Planai byl také zprovozněný "Hopsi-Express" v KinderLandu, který usnadní výstup nahoru rodinám s dětmi.
Celá oblast je samozřejmě propojena sítí skibusů, které můžete využít zdarma.

Nabízíme Vám skipasy za levnější ceny než v místě .

Údolí Gasteinertal se nachází přibližně 100 kilometrů jižně od Salzburku. Gasteinertal je středisko lyžařské oblasti Ski amade, na kterou platí jeden společný skipas a celkově nabízí 760 kilometrů sjezdovek.

V údolí leží tři městečka – Dorfgastein, lázeňské Bad Hofgastein a nejznámější Bad Gastein.

Velmi oblíbenou místní atrakcí jsou samozřejmě lázně. Největší lázeňskou atrakcí jsou světově proslulé gasteinské léčebné štoly v Bad Gasteinu. Díky svému klimatu a 16-ti pramenům obsahujícím radon se zde léčí pacienti trpící nemocemi pohybového ústrojí, horních cest dýchacích a poruchami imunitního systému. V Bad Hofgasteinu najdete krásný lázeňský park s Alpskými termálními lázněmi a v Dorfgasteinu zase Sluneční lázně s klouzačkami a saunami pro celou rodinu.

Letní nabídka

V Gasteinském údolí hraje důležitou roli hlavně voda, neboť se zde nachází nejen řeka Gasteiner Ache ale hlavně termální lázně v každém ze 3 údolí. Dále také chladné jezero ležící mezi Bad Hofgasteinem a Bad Gasteinem, nebo krásné gasteinské vodopády.

Velmi oblíbenou místní atrakcí jsou samozřejmě lázně. Největší lázeňskou atrakcí jsou světově proslulé gasteinské léčebné štoly v Bad Gasteinu. Díky svému klimatu a 16-ti pramenům obsahujícím radon se zde léčí pacienti trpící nemocemi pohybového ústrojí, horních cest dýchacích a poruchami imunitního systému. V Bad Hofgasteinu najdete krásný lázeňský park s Alpskými termálními lázněmi a v Dorfgasteinu zase Sluneční lázně s klouzačkami a saunami pro celou rodinu.

Díky horským lanovkám se můžete dopravit například na vrcholy Schlossalm, kde najdete dětské hřiště s trampolínou nebo Stubnerkogel, kde se nachází nejdelší visutý most v Evropě či vyhlídka na známý Grossglocker. Oba dva vrcholy lákají k procházkám po hřebenech a kolem jezera. Nezapomenutelným zážitkem je i návštěva Liechtensteinklamm - soutěska s vodopády.

Z kulturního dědictví lze nabídnout nejen proslulé město Salzburg ale i hrad Werfen, ležící na vysoké skále u stejnojmenného městečka. Ve Werfenu se kromě hradu nachází i světový unikát „ledový svět ve Werfen“ jehož jeskyně vedou až do vzdálenosti 40 km a jsou v nadmořské výšce 1400 až 2000 metrů.

V námi nabízeném ubytování obdržíte slevovou kartu na lanovky a místní atrakce.

Zimní nabídka

Gasteinertal je středisko lyžařské oblasti Ski amade, na kterou platí jeden společný skipas a celkově nabízí 760 kilometrů sjezdovek. Údolí Gasteinertal se nachází přibližně 100 kilometrů jižně od Salzburku. V údolí leží tři městečka – Dorfgastein, lázeňské Bad Hofgastein a nejznámější Bad Gastein. Stěžejní část celé oblasti s 86 kilometry sjezdových tratí tvoří Stubnerkogel – Angertal – Schlossalm. Ale zajímavé jsou i třeba dvě střediska poblíž Bad Gasteinu, Graukogel s náročnými závodními sjezdovkami a Sportgastein - místo pro nadšené milovníky carvingu a freeridu. Samostatnou část se středně těžkými terény nabízí Dorfgastein a Grossarlem s 72 kilometry sjezdovek.

Ve středisku se také nachází dětský park Angertal. Ten nabízí dětské pásy, lyžařské školy různých výkonnostních úrovní, dětskou jídelnu a hernu pro rodiny s dětmi. Je zde výrazná převaha moderních kabinových i sedačkových lanovek.

V Gasteinertalu jsou i další aktivity, například dvě sáňkařské dráhy, trasy pro pěší turistiku nebo také výlety na sněžnicích. Pro klasické lyžaře je zde pak připraveno 100 kilometrů tratí.

Pro ty, jež vyhledávají po lyžování relax je možnost navštívit místní lázeňské komplexy s bazény , termální vodou, saunami, solárii, masážemi a dalšími lázeňskými procedurami.

Schladming je celkově jedním z nejmodernějších lyžařských skiareálů, je součástí pohoří Dachstein tauern, které patří k 5 Top lyžařským oblastem Rakouska. Jeho blízkost ČR ho začleňuje do jedné z nejoblíbenějších oblastí českých turistů. Tato oblast se proslavila díky MS v alpském lyžování 1982 a 2013. Zahrnuje 234 kilometrů fantasticky upravených sjezdovek od těch nejjednodušších pro rodiny s dětmi až po nejnáročnější jako je například 4,6 kilometrů dlouhá FIS sjezdovka z Planai do Schladmingu.

Součástí této oblasti je i Dachsteinský ledovec, vyhlášený nejen freeridovou legendou Edelgriess – 18 kilometrů dlouhým sjezdem hlubokým sněhem a terénem s místy až 45 stupňovým sklonem svahu, ale i tůrami pro skialpinisty s překrásnými panoramaty.

Pro snowbordisty je zde 7 snowparků: funparky na Houser Kaiblingu a Stoderzinkenu s boardercrossem, na ledovci a na Reiterralmu se skvělými halfpipe a nesmíme zapomenout ani na nový snowpark na Planai.

Milovníky klasického lyžování jistě potěší 435 kilometrů běžeckých stop, z toho 220 kilometrů se nachází na náhorní plošině Ramsau, kde jsou v nabídce jak závodní tratě tak dětský běžecký park.

Skiareál Schladming je známý především atraktivní a známá lyžařskou „houpačkou“ jeho 4 středisek: Planai - Hochwurzen, Hauser Kaibling, Galsterberg, Reiteralm.

Kromě zmíněného nabízí 7 kilometrů dlouhou osvětlenou sáňkařskou dráhu, curling či snowtubing. V mnoha ubytovacích zařízeních je široká nabídka wellness služeb a péče a hlídání dětí.

Mezi zajímavosti regionu patří nepochybně i rej čertů v samotném Schladmingu nebo advent v Bad Gleichebergu.

Kaprun je jedno ze známějších středisek Rakouska, které se nachází ve spolkové zemi Salzbursko. Každoročně patří k nejnavštěvovanějším rakouským střediskům jak v létě tak i v zimě . Rozprostírá se v nádherné přírodě mezi městečkem Kaprun a jezerem Zeller See.

Vše převyšuje ledovec Kitzsteinhorn, celková výška dosahuje do 3203 m n.m., ale lanovkou se dostanete do výšky 3029 m n.m. Tento ledovec garantuje přírodní sníh nejen po celou lyžařskou sezonu, ale skoro po celý rok.

K dalším celoročním aktivitám zde patří wellness centrum s bazénem, saunou a lázeňskými službami nebo třeba i bobová dráha, vyhlídkové lety a paragliding. V zimě také snowtubing a bruslařská hala.

Letní nabídka

Oblast Kaprunu a jeho okolí skýtá nesčetné množství letních aktivit. Turisticky založení návštěvníci zde mají k dispozici 400 km turistických tras vedoucích od procházek mezi pastvinami, různých zážitkových tras po stopách maskota až po výstupy k třítisícovým vrcholům s možností doprovodu průvodci Rangers. Překrásná panoramata z vrcholů, kam se lze dostat i lanovkami rozhodně stojí za vidění. Nezapomenutelné zážitky nabízí návštěvy soutěsek, svět NP Vysoké Taury, 380 m vysoké Krimmlské vodopády a pro milovníky techniky i vodní rezervoáry přímo na Kaprunu. Na cyklisty zde čeká 1.300 km cyklistických tras nejen podél jezera Zeller see. Nesmíme však zapomenout na milovníky adrenalinových sportů, kterým okolní řeky Salzach a Saalach nabízejí Canyoning a Rafting a jezero zase vodní lyžování či plachtění. Návštěvníci hledající relax mohou odpočívat na plážovém koupališti, svézt se lodí po jezeře nebo si zahrát golf na 18 jamkovém hřišti. Třikrát týdně (od poloviny května do poloviny října) se na jezeře koná velkolepá vodní, světelná a laserová show. A komu by se nechtělo moc chodit, může si autem vyjet Glosglokner strasse a pokochat se pohledem na nejvyšší hory v Rakousku. Za návštěvu také samozřejmě stojí město Salzburg, které je krásné samo o sobě.

V tomto regionu se je vyloučeno, že byste se nudili.

Vaše dovolená se Vám podstatně zlevní nákupem místní "Letní karty pro tuto oblast ". Zahrnuje totiž 40 partnerů této karty, které nabízejí výrazné slevy pro vstupy na různé atrakce, jízdy lanovkami a při nepříznivém počasí např. i do bazénů a muzeí.

Zimní nabídka

Nově jsou propojené novou lanovkou střediska Kaprun a Kitzsteinhorn. Spolu s Schmittenhöhe dohromady sčítají 139 kilometrů sjezdovek. Lyžařský areál Schmittenhöhe se pyšní 77 kilometry sjezdovek všech obtížností, v čele je černá čtyři kilometry dlouhá Trassabfahrt s převýšením až 900 metrů. Další areál je Maiskogel v městečku Kaprun s 20 kilometry sjezdovek spíše nižších obtížnostních kategorií, tím je tento areál vhodný hlavně pro rodiny s dětmi. Poslední je Kitzsteinhorn, což je ledovcový areál s převažujícími červenými sjezdovkami a 43 kilometry celkově.

K dispozici jsou také dva snowparky , dobré podmínky pro freeride a spoustu běžkařských tratí o délce 50 kilometrů. Tyto tři areály sice nejsou propojeny lanovkami, ale za to výbornou sítí skibusů fungujících zdarma po celý den.

Ramsau am Dachstein se nachází pod ledovcem Dachstein 1135 m.n.m., na který vede lanovka. Obec leží necelých 6 km od lanovky ve Schladmingu, kde je i vlaková stanice. Vzdálenost od Salzburku (kde je letiště i půjčovna aut) je cca 90 km. Vzdalenost z Prahy 410 km a z Brna 435 km.