Mölltal/Ankogel

Mölltal je jediná ledovcová lyžařská oblast v celých rakouských Korutanech. Leží mezi mnoha třitícovými vrcholy a přímo na ledovci Mölltaler Gletscher.

Díky své vysoké nadmořské výšce jsou zde vynikající podmínky pro lyžování od podzimu až skoro do začátku léta a statisticky se jedná o oblast s velkým počtem slunečních dní. Je zde 17,4 kilometrů sjezdových tratí, ale skipasy se dají kombinovat i s jinými lyžařskými středisky Korutan. Na úplný vrchol se z údolí dostanete za pouhých osm minut díky nejdelší podzemní lanovce v celých Alpách - Gletscher Expressu. Nejoblíběnější sjezdovkou je zde Eissee sjezd, který má sedm kilometrů a převýšení 1000 metrů. Pokročilí milovníci freeridu si zde určitě přijdou na své, neboť jsou tu označené náročnější freeridové sjezdy, které se nedoporučují začátečníkům. Pod vrcholem Schareck je umístěný park pro snowboardisty. Na Ankogelu je možnost využití také nočního lyžování, které je v ceně skipasu. Celkově je Ankogel ideální pro rodiny s dětmi.

Pro klasické lyžaře je připraveno přes 25 kilometrů bežeckých stop, z toho některé i ve výšce 2200 metrů.

Po lyžování můžete posedět v místních restauracích, barech či na slunečních terasách a krásná okolní láká k dlouhým procházkám. Kdo by chtěl relaxovat v bazénu nebo v sauně či si zahrát tenis tak může navštívit 10 km vzdálený Obervellach.

Landhaus Bürse se nachází ve Flattachu. Leží 8 kilometrů od ledovce Mölltal a 600 metrů od zastávky skibusu.