Bad Kleinkircheim

Bad Kleinkirchheim je nejjižnější a nejslunnější oblast Rakouska.

 
Letní nabídka

Korutany jsou velmi navštěvovanou oblastí i v letních měsících. Lázeňské městečko Bad Kleinkirchheim se nachází poblíž Národního parku Nockberge. Přes tento park vede Alpsko-jadranská stezka, pokračující přes Slovinsko a Itálii. Celkově je 750 km dlouhá, začíná na Grossglokneru, kolem krásných vodopádů přes vrcholy masivů s nádhernými výhledy jako je např. Gerlitzen a jezer až do italského Muggia u Terstu. Stezka je rozdělená do 43 etap zhruba po necelých 20 km a skoro polovina z nich protíná tuto oblast. V Korutanech vede i mnoho různě náročných cyklostezek, především v okolí průzračných jezer Wörthersee, Ossiachersee či Milstättersee, V oblasti se nachází až 1270 jezer, z nichž 200 má i příjemných 28 stupňů a je v nich velmi příjemné koupání a jiné aktivity. Velmi oblíbenou atrakcí jsou i termální lázně Römerbad o rozloze 12 000 m2 nebo modernější KärntenTherme pod masivem Dobratsch, které odrážejí místní krajinu bohatou nejen na hory, ale i na jeskyně, rokle či ledovcové pukliny. Milovníci golfu zde najdou 18 jamkové golfové hřiště. Za návštěvu určitě stojí i romantické město Villach. Zakoupením slevové karty Bad Kleinkirchheim Regionscard nebo Kätnten Card ušetříte za vstupné na některé lanovky, do památek, lázní a na mnoho dalších aktivit.

Zimní nabídka

Bad Klienkirchheim je druhé největší lyžařské středisko spolkové země Korutany.

Díky nadmořské výšce dosahující až do 2055 metrů a vysokému procentu zasněžování, garantuje oblast dobré sněhové podmínky i v pozdních jarních týdnech.

Středisko nabízí 103 kilometrů sjezdových tratí všech obtížností. Pro zkušenější je velkým lákadlem závodní sjezdovka o délce 3 kilometry s velkým převýšením, která je nazvaná podle místního rodáka a olympijského vítěze Franze Klammera. Bad Kleinkirchheim je střediskem pro středně náročné lyžaře a rodiny s dětmi. Pro děti každého věku nabízí lyžařskou školu a dětský klub BOBO.

Skiareál každoročně modernizuje síť lanovek a vleků, takže zajišťuje pohodlnou přepravu návštěvníků.

Středisko nabízí aktivity après-ski jako například oblíbenou sáňkařskou dráhu, výlety na sněžnicích, možnosti bruslení a mnoho dalších.

Pro klasické lyžaře je připraveno 57 kilometrů běžeckých stop.

Bad Kleinkirchheim je také lázeňským střediskem, které má dvě lázeňská zařízení – Thermal Römerbad a Therme Sankt Kathrein. Tyto dvě zařízení rozhodně stojí za návštěvu pro svou širokou nabídku relaxace a odpočinku.

Nabízíme Vám skipasy za výhodnější ceny než zakoupíte na místě.

Skipasy v březnu jsou proto různě kombinované právě se vstupem do lázní.

Komplex několika apartmánových domů, položených v blízkosti centra, 100 metrů od lanovky skiareálu Bad Kleinkirchheim a pouze pár minut chůze od termálních lázní.

Prázdninová vesnička Kirchleitn Grosswild se nachází cca 700 m od centra ve vesnici St. Oswald, přibližně 4,5 km od lázeňského města Bad Kleinkirchheim.

Prázdninová vesnička Kirchleiten Kleinwild se nachází v centru vsi St. Oswald, poblíž lázeňského města Bad Kleinkirchheim.

Elegantní a moderní hotel se nachází v centru Bad Kleinkirchheimu, téměř naproti lázním St. Kathrein, 100 metrů po rovince od skiareálu Bad Kleinkirchheim/St. Oswald. V případě dobrých sněhových podmínek je možný příjezd na lyžích až k hotelu.

Bad Kleinkircheim nabízí ideální kombinaci lyžování a wellness.