Proslulá lyžařská oblast fascinujícího světa hor Ski Amadé je rozmanitou směsí světoznámých lyžařských středisek s takřka neomezenými možnostmi zimního sportovního vyžití. Velkolepý region Ski Amadé zahrnuje areály lyžařských středisek Salzburger Sportwelt, Schladming Dachstein, Grossartal, Gastein a Hochkönig, které vám nabídnou neuvěřitelně pestré možnosti lyžování až na 760 km tratí.

Hranici s Itálií a Slovinskem tvoří na jihu Karnské Alpy a Karavanky, od Salcburska jsou na severu odděleny Vysokými Taurami. Na východě sousedí s Štýrskem a na západě s Východním Tyrolskem. Největší řekou je Dráva.

Hlavním městem země je Klagenfurt, kde sídlí i nejvyšší legislativní orgán země, Korutanský zemský sněm a další zemské instituce; dalším významným městem je Villach – tato dvě města jsou ekonomicky silně propojena.nVětšinu obyvatel tvoří německy hovořící skupina s jedinečným a jednoduše rozpoznatelným dialektem. Slovinská menšina, asi 25 000–40 000 osob, je soustředěna na jihovýchodě státu.

Letní nabídka

Korutany jsou velmi navštěvovanou oblastí i v letních měsících. Lázeňské městečko Bad Kleinkirchheim se nachází poblíž Národního parku Nockberge. Přes tento park vede Alpsko-jadranská stezka, pokračující přes Slovinsko a Itálii. Celkově je 750 km dlouhá, začíná na Grossglokneru, kolem krásných vodopádů přes vrcholy masivů s nádhernými výhledy jako je např. Gerlitzen a jezer až do italského Muggia u Terstu. Stezka je rozdělená do 43 etap zhruba po necelých 20 km a skoro polovina z nich protíná tuto oblast. V Korutanech vede i mnoho různě náročných cyklostezek, především v okolí průzračných jezer Wörthersee, Ossiachersee či Milstättersee, V oblasti se nachází až 1270 jezer, z nichž 200 má i příjemných 28 stupňů a je v nich velmi příjemné koupání a jiné aktivity. Velmi oblíbenou atrakcí jsou i termální lázně Römerbad o rozloze 12 000 m2 nebo modernější KärntenTherme pod masivem Dobratsch, které odrážejí místní krajinu bohatou nejen na hory, ale i na jeskyně, rokle či ledovcové pukliny. Milovníci golfu zde najdou 18 jamkové golfové hřiště. Za návštěvu určitě stojí i romantické město Villach. Zakoupením slevové karty Bad Kleinkirchheim Regionscard nebo Kätnten Card ušetříte za vstupné na některé lanovky, do památek, lázní a na mnoho dalších aktivit.

Steiermark neboli česky Štýrsko je Rakouská druhá největší spolková země. Marketingový název je „Zelené srdce Rakouska“, které je v zimě ale spíše bílé. Nejznámější lyžařské středisko oblasti je Schladming Dachstein, přezdívaný jako „lyžařská perla“ této země.

Dalšími známými lyžařskými skiareály jsou například velmi známý Tauplitz nebo třeba menší Murau. Mnoho lyžařských oblastí Štýrska je však řazeno pod vyhlášenou lyžařskou nadoblast Ski amadé. Oblast patří k vyhledávaným českými turisty a řadí se také mezi patnáct nejlepších oblastí Rakouska pro klasické lyžování.

V létě je to zde vhodné pro pěší turistiku a cyklistiku. Příroda s horskými jezery, lesy a čistým vzduchem vybízí k odpočinku. Pěší turistika tady doslova nezná hranic, můžete s klidnou hlavou přecházet mezi Rakouskem a Slovinskem. Navštívit můžete kromě mnoha lázní i krápníkové jeskyně. Nachází se zde tři řeky, podél nichž vedou oblíbené cyklostezky, patřící k těm nejlepším v Rakousku. Štýrsko je mimo jiné známé svojí výbornou kuchyní a jejími specialitami.

Tyrolsko je rakouská oblast, která v zimě nabízí přes 70 lyžařských středisek, jež společně zahrnují více než 5200 km sjezdovek. Mezi nejznámější z nich patří: Kitzbühl, Ötztal, Pitztal, Ischgl či Elmau Díky svým pěti ledovcům je to ideální místo pro lyžování i v pozdních jarních měsících např. na Hintertuxer Gletscher.

Rozmanitá oblast garantuje vyžití každému lyžaři i fanouškům jiných zimních sportů. Celé Tyrolsko je velmi moderní, má pohodlné dopravní kapacity a zaručuje i kvalitní sníh. Pro rodiny s dětmi jsou připraveny lehké sjezdovky a rovinky pro učení malých lyžařů, nebo jsou k dispozici lyžařské školky v celé oblasti. Pro děti, kteří se učit ještě nemůžou či nechtějí, jsou tu dětské kluby, kde si děti společně hrají, koukají na filmy a starají se o ně profesionálové. Zkušení lyžaři a snowboardisté jistě ocení velké množství možností pro freeride. Po celé oblasti jsou freeridové areály a i freeridová tréninkové střediska. Tyrolsko má velké množství aprés-ski aktivit, ať jde o taneční bary, malebné hospůdky, návštěva iglú, výhled z 3000 m n.m. či jiné sportovní aktivity. Vybere se si zde opravdu každý. Tyrolsko garantuje pohodlnou dovolenou úplně pro každého.