Tarvisio / Sella Nevea

Tarvisio/Sella Nevea (se sjezdovkama na vrcholu Kanin) jsou středně velká střediska v oblasti Friuli v Julských Alpách, která se rozprostírají na trojmezí s Rakouskem a Slovinskem. V oblasti jsou kvalitní podmínky pro lyžování, o tom svědčí konání Světové univerziády v roce 2003.

Tarvisio je nejbližším střediskem Itálie vůči České republice s výbornou dopravní dostupností. Tento region dokonce kandidoval na pořádání Zimních olympijských her.

Střediska společně nabízejí 44 kilometrů sjezdových tratí a je vhodných pro všechny typy lyžařů. Jsou zde dlouhé černé sjezdovky z Monte Priesnig, ale i modré sjezdovky pro méně náročné lyžaře. Sella Nevea je vzdálená nedalekých 19 kilometrů od Tarvisia a je oblíbená milovníky volného lyžování a také nabízí dva snowparky. Skvělým zážitkem může být i večerní a noční lyžování. Skipas je však platný pro celou oblast Friuli a velkou výhodou je

skipas zdarma pro děti až do 10 let.

Pro klasické lyžaře střediska nabízejí 53 km běžeckých stop.

Dalšími možnostmi jsou zde výlety na sněžnicích, skialpinismus a za zmínku zajisté stojí také přítomnost bobové dráhy oblíbené nejen dětmi.

Tato střediska mají 100% systém umělého zasněžování, které zajišťuje lyžování po celou sezónu.

V Tarvisiu najdete spoustu restaurací, kde si můžete pochutnat na friulské kuchyni, vyzkoušet místní speciality a ochutnat kvalitní italská vína.

Residence Camporossodue je situována 500 metrů od kabinové lanovky Monte Lussari a přibližně 3 kilometry od centra města. Díky své blízkosti k dálnici je výborně dopravně dostupná.