Val di Fiemme / Obereggen

Val di Fiemme/Obereggen je jednou z dvanácti oblastí největšího lyžařského regionu v Evropě - Dolomity Superski, nabízejícího 1200 kilometrů sjezdových tratí. V této oblasti se nachází pět skiareálů: Latemar, Ski area Alpe Lusia, Passo Rolle, Alpe Cermis a Oclini Jochgrimm, které celkově nabízí cca 115 kilometrů sjezdovek. Skipas zahrnuje lyžování ve všech těchto střediscích od sebe vzdálených maximálně 17 kilometrů. Propojení zajišťuje místní skibus zdarma.

Jedním z těchto skiareálů je Cavalese ležící na vrchu ledovcového původu, nabízející návštěvníkům kvalitní možnosti lyžování. Skiareál Alpe Cermis přímo v Cavalese má 24 km sjezdovek s nejvýše položeným vrcholem Rifugio Paion ve 2250 m. n. m. Pro náročnější lyžaře jsou v dojezdové vzdálenosti (necelých 30 km) vyhlášené sjezdovky Sella Rondy. V okolních skiareálech je šest snowparků.

V samotném Cavalese je možnost nejen večerního lyžování, ale jsou zde hlavně výborné podmínky pro klasické lyžování. Nachází se zde 150 km běžeckých stop. Kvalitu tratí dokazuje pořádání proslulého mezinárodního 70 km dlouhého běhu Marcialonga a dále Světového poháru v klasickém lyžování.

Cavalese samozřejmě nabízí i možnosti apres ski jako např. veřejný bazén a wellnes cca 500 m od námi nabízeného hotelu, nebo zimní stadion na bruslení či diskotéku. Pro děti je tu CERMIS LANDIA - zábavní park na sněhu s dětskou školkou. Ve městě je významné historické centrum a za prohlídku stojí například Biskupský palác či stálá výstava umění. Cavalese je příjemné rodinné středisko, které je vhodné pro všechny typy lyžařů.

Tradiční horský, rodinný hotel situovaný v zahradě na kopečku se nachází přibližně 300 m od vleku skiareálu L´Alpe Cermis a 700 m od centra Cavalese. Zastávka skibusu je hned pod hotelem.