Pinzolo

Pinzolo je jedním z osmi méně známých středisek lyžařského regionu Skirama Dolomity. Je zastíněno vedlejší oblastí Madonna di Campiglio, která je sice o půlku větší, ale za to méně rozmanitá.

Spolu s Madonnou di Campiglio a Marillevou/Folgaridou nabízí 142 km sjezdovek pod názvem skipasu Skipas Skiarea. Kromě tohoto skipaasu je možné si zakoupit skipas SuperSkirama, který zahrnuje lyžování v Pinzolu, Madonnou di Campiglio, Adamello Ski, Marillev/Folgarida, Peio, Paganella ski, Folgaria-Lavarone a monte Bondone.

Samotný skiareál Pinzolo má 27 km tratí. Svahy jsou orientovány na všechny světové strany, což je výhodné pro ideální lyžování po celý den. Nejčastější jsou zde středně těžké červené svahy, které mají převýšení až úctyhodných 1300 metrů. Nejnáročnější sjezdovka je černé kategorie a má převýšení 900 metrů.

Po lyžování zde sice výběr aktivit není tak rozmanitý jako v jiných střediscích, ale za zmínku stojí např. zimní stadion na bruslení nebo veřejný bazén.

Za kulturními akcemi je možné se dojet podívat do nedaleké Madonny di Campiglio. Ve městečku však přesto najdete spoustu restaurací a barů. Pinzolo umožňuje prožít spíše klidnější dovolenou a v porovnání s okolními většími středisky bývá navštěvováno převážně rodinami s dětmi a seniory a je vhodné i pro krátkodobý pobyt, který je možný v námi nabízeném ubytování.

Krásný, rodinný hotel v historickém centru města se nachází přibližně 300 m od vleků. Zastávka skibusu je vzdálená 50 m. Vyhrazené parkoviště je nedaleko hotelu.