Monte Bondone

Monte Bondone je jedním ze sedmi středisek lyžařského regionu Skirama Dolomity. Po dopravní stránce je výborně přístupné z dálnice vedoucí do Trenta. Samotné středisko zahrnuje 22 kilometrů sjezdovek avšak výhodou 6-ti denního skipasu je, že zahrnuje možnost lyžování 1 den v Paganelle, 1 den ve Foglarii a také místní noční lyžování. Díky velkému počtu širokých, modrých sjezdovek je vhodné především pro rodiny s dětmi. Zdatní lyžaři zde se zde však nebudou nudit, čeká na ně 4 kilometry dlouhá červená a místy až černá Gran Pista o průměrném sklonu 38°.

Snowboardisté se mohou vyřádit na half-pipe olympijských rozměrů a na boardercrossu. Vhodné podmínky jsou zde i pro freeride. Ačkoliv středisko patří mezi ty menší, nemusíte se obávat čekání ve frontách, neboť například nedávno nová sedačka na Montesel má přepravní kapacitou 2200 osob za hodinu. Skvělé sněhové podmínky zajišťuje 100% pokrytí umělým sněhem. Pro děti je zde k dispozici pojízdný koberec a lyžařská školička. Na klasické lyžaře čeká 37 km dlouhý okruh Viote.

Ve Vasonu (horní část střediska) je možnost bruslení a dostatečné množství restaurací. Ve vzdálenosti 20 kilometrů je město Trento, které zaujme svým historickým centrem s památkami a v období vánoc nabízí překrásné adventní trhy.

Krásný hotel umístěný téměř na svahu, v lokalitě Vanese, zaměřený především na klidný pobyt rodin s dětmi. Zastávka skibusu je vzdálená 20 m a residence Orizzonte je 30 metrů přes ulici.

Hotel se nachází v lokalitě Vaneze, centrum Vasonu je 5 km, vzdálenost od skiareálu Monte Bondone je 250 m a zastávka skibusu je pouhých 50 m.

Moderní a elegantní hotel se nachází ve středisku Monte Bondone v části Vason, 150 metrů od centra a 200 metrů od skiareálu.

Residence se nachází v lokalitě Vason, 300 metrů od centra a 150 metrů od lanovky (z toho 100 metrů přejezdem na lyžích mimo sjezdovku). Ubytovací komplex je tvořen 17 obytnými bloky, 1 centrálním blokem s recepcí (velká lobby) a společenskou místností. Bloky nejsou vzájemně propojeny a vzdálenosti se vztahují k nejbližšímu z nich.

Menší residence s výtahem a moderními apartmány se nachází v lokalitě Vanese, vzdálená 50 m od skiareálu. Zastávka skibusu je 20 m a „spřízněný“ hotel Zodiaco je 30 metrů přes ulici.

Tento 4**** hotel uskopokjí každého příznivce lyžování. Dobře vybavené welness centrum je už jen příslovečnou třešničkou na dortu.