Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio je jedním z osmi skiareálů v oblasti Skirama Dolomity, která zahrnuje 350 kilometrů sjezdových tratí a skipas pro celou tuto oblast je nazván Superskirama.

Nachází se mezi Dolomity a Alpami a spadá pod Trentino. Je jedním z nejprestižnějších a největších italských středisek, velmi navštěvovaných jak v zimě, tak v létě.

Městečko jako takové má historický původ a zdejší obyvatelé si dodnes připomínají habsburské předky města a pořádají různé slavnosti. Středisko je jediné v celém Trentinu, kde se koná Světový pohár ve sjezdovém lyžování a poskytuje 60 kilometrů sjezdových tratí všech obtížností.

Pro ty nejodvážnější nabízí Madonna di Campiglio černé prudké svahy v čele se Spinale Direttissima, což je vůbec nejprudší sjezdovka oblasti. Madonna di Campiglio byla nedávno propojená s vedlejším střediskem Pinzolo. Tyto dva areály spojuje kabinová lanovka, odkud je výhled na celé okolní panorama. Spolu s Pinzolem, Marillevou/Folgaridou a Pejem nabízí 142 kilometrů sjezdovek pod názvem skipasu Skipas Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta. Pro snowboardisty je zde připraven snowpark Ursus pod Passo Grosté. Je jedním z největších italských snowparků, vhodný pro odvážné snowboardisty a freestylové lyžaře.

Oblast nabízí nespočet aktivit po lyžování jako např. bruslení, bowling či pronájem tenisových kurtů. Velmi oblíbená je promenáda s lákavými obchůdky vyhlášených značek či náměstí, kde se konají různé kulturní akce po celý rok.

Rozlehlá residence s výtahem a rozsáhlými garážemi je umístěna v klidné zóně u lesa, na okraji části Madonny di Campiglio - Carlo Magno. Nachází se 1,5 km od sjezdovek a 3 km od centra Madonny.