Kronplatz

Kronplatz se nachází v Jižním Tyrolsku, poblíž hranic Itálie s Rakouskem. Převážně se zde setkáte spíše s rakouskými zvyky a kulturou.

Turisté se sem vydávají jak v letním, tak zimním období. V letních měsících je oblast navštěvována pro pěší horskou turistiku, cyklistiku či svojí krásnou přírodou. Kronplatz je velmi moderní oblastí se stoprocentním umělým zasněžováním, jež nabízí lyžařům 119 kilometrů sjezdových a 200 kilometrů běžeckých tratí. Pro snowboardisty jsou připraveny dva snowparky. Převažují zde především kabinové lanovky s vysokou přepravní kapacitou. Oblast je navštěvována především lyžařskými fanatiky, kteří zde naleznou vysoký počet černých tratí, hlavně takzvaných „padáků“, ale i méně zdatní lyžaři si zajisté najdou své jednodušší sjezdovky. Pro neúnavné lyžaře stojí rozhodně za zmínku dvě dlouhé, severně umístěné černé sjezdovky do Riscone. Českými lyžaři je dané středisko hojně navštěvováno zejména pro svou blízkost k České republice.

Kronplatz nabízí mimo jiné také historické centrum města Brunica se zajímavými památkami a příležitosti k nákupům. Na vrcholu Kronplatzu najdete Messner Mountain Museum, věnované největším skalním stěnám světa. Z Aprés ski jsou v nabídce především relaxační centra s bazény, tenis, bowling, skialpinistické trasy nebo lyžařské túry v hlubokém prašanu.

Věříme, že ať se rozhodnete navštívit Kronplatz v jakékoliv části roku, budete nadmíru spokojeni.

Hotel je umístěný uprostřed velké zahrady a z pokojů je úžasný výhled na okolní hory. Je vzdálený 600 m od skiareálu Kronplatz/Plan de Corones, 50 metrů od autobusové zastávky. Hotel zajišťuje svůj bezplatný transport ke skiareálu. Součástí hotelu je recepce s foajé, 2x restaurace, bar, knihovna s čítárnou, společenská místnost v zimní zahradě, výtah, vyhřívaná úschovna lyží. Wi-Fi připojení v celém hotelu zdarma. Pro děti se nabízí dětský koutek, šipky, fotbálek a kulečník. Hotel nabízí prostorné standardní i rodinné pokoje a suity v alpském stylu. Relaxovat je možné ve wellness centru, kde je finská sauna, infrasauna, krytý bazén a solárium. 50 metrů od hotelu je Cron - saunový svět s bazény na který je možné využít 50% slevu na vstup do 12 saun a zdarma vstup do bazénů. Vyhrazené parkoviště před hotelem nebo garáž na vyžádání.

Hotel Reicheger je malebný rodinný hotel s výtahem je složen z hlavní budovy a jejích 2 depandancí a nachází se na klidném místě města Brunico. Je vzdálený 7 km od skiareálu Plan de Corones a zastávka skibusu je přímo u hotelu. Wi-Fi připojení je v celém hotelu zdarma a internetpoint.