Folgaria/Lavarone

Folgaria/Lavarone jsou lyžařská střediska ležící nedaleko Trenta, vhodná především pro méně náročné lyžaře a rodiny s dětmi. Jsou proslulá především velkou rozlehlostí a zalesněnými pahorky a zahrnují 74 kilometrů sjezdovek. Provozovatel sice uvádí počet 100 km, ale v tomto počtu jsou i traverzy a neupravené sjezdy.

Výhodou středisek je výborná dostupnost a vzdálenost vůči České republice a také 100 % zasněžovanost.

Folgaria je klidné středisko zaměřené především na nejmenší lyžaře, pro které je zde 5 dětských parků, spousta školiček a cvičné louky dole v údolí Fondo Grande a Piccolo.

Pro milovníky klasického lyžování se nabízí 98 km bílých stop z nichž můžeme doporučit například vyhlídkové okruhy o délce 35 kilometrů v okolí sedla Passo coe. Pokročilý snowbordisté si přijdou na své ve 2 snowparcích a začátečníci v dětském snowparku ve Fondo Grande.

Obě dvě střediska se vyznačují krásnými panoramaty a velkou rozlohou, tudíž se nikdo nemusí bát o přelidněnost na svazích. Folgarii pokrývá větší část červených sjezdovek a Lavarone zase modrých. Sáňkovat je možné v části Fondo Grande na vyhrazené sjezdovce, kde můžete i posedět v barech a restauracích. Příjemné jsou procházky po pěší zoně a romantickým historickým centrem Folgarie. Aktivní odpočinek najdete v městském bazénu, na bowlingu v Lavarone, nebo výletem na sněžnicích. Samozřejmostí je dostatek restaurací, barů i obchůdků.

Hotel Martinella je rodinný hotel, položený 50 metrů od skiareálu Folgaria a 200 metrů od centra městečka Serrada.

Residence Serrada s výtahem se nachází v centru vesničky Serrada, 200 m od sedačkové lanovky skiareálu Folgaria-Fiorentini a 4 km od Folgarie.

Hotel Lares s výtahem se nachází v klidném prostředí v Serradě, 500 m od centra a 600 m od skiareálu Folgaria. Vzdálenost k lanovce je vykompenzována hotelovým skibusem.