Arabba/Marmolada

Arabba/Marmolada je jednou z hlavních lyžařských křižovatek Dolomit. Prochází jí oblíbený okruh Sella Ronda a zahrnuje i nejvyšší horu Marmoladu – zvanou královnou Dolomit. Zahrnuje 62 kilometrů sjezdových tratí s množstvím volných terénů a lyžařských extrémů včetně jedinečné nabídky heliski. Okruh Sella Ronda svými tratěmi uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře.

Arabba je malé městečko nad nímž vystupuje skalnatý svah Porta Vescovo, na kterém se nachází sportovně vedené sjezdovky, jedna s převýšením 875 metrů a díky jeho severní orientaci a nadmořské výšce na něm drží sníh až do jara. Úvodní trasu sjezdu z Porta Vescovo tvoří 300 metrů dlouhý, velmi strmý trychtýř mezi skalami, na kterém bývají často boule.

Dalším oblíbeným místem je průsmyk Passo Padón z něhož vedou strmější sjezdy na obě strany. Po jižním svahu z něj vede dlouhá červená sjezdovka s úchvatnou vyhlídkou na ledovec Marmoláda. Končí plochým dojezdem přímo na úpatí Marmolady v hotelové osadě Malga Ciapela, kde začíná výjezd na hřeben nejvyšší hory Dolomit.

Z hory Bec de Roces nad průsmykem Passo Campolongo vedou dvě červené sjezdovky, které jsou ve střední pasáži ještě doplněny zábavnou překážkovou Funslope.

Na úpatí Monte Burz se nachází lyžařská škola pro nejmenší lyžaře.

Z aktivit Aprés ski jsou možné procházky po romantických vesničkách, které unikají masové turistice, nebo na sněžnicích. Milovníci adrenalinu si mohou vypůjčit sněžné skútry. Místní ozvučené kluziště nabízí mnoho zábavy nejen pro děti, ale i pro dospělé.

Residence Evaldo se nachází přímo na sjezdovce (sedačka Burz) a 150 metrů od centra střediska Arabba. Stejnojmenný hotel je vzdálený pouhých 400 metrů.