Alta Badia

Alta Badia se rozléhá v malebné scenerii vrcholků nad městečky La Villa, San Cassiano, Corvara a Colfosco. Zahrnuje 130 kilometrů skvěle upravených sjezdovek všech náročností. Na snowbordisty tu čekají dva snowparky a na děti zase zábavné překážkové dráhy mezi vrcholky Biok a Piz Sorega, nebo lyžařské školičky. Milovníci bílé stopy zde najdou 45 kilometrů výborně připravených tratí a skialpinisté mnoho vhodných tras.

Nejhustší pavučina modrých a červených sjezdovek je soustředěna mezi dvoutisícovými vrcholy Col Alto, Piz la Ila, Piz Sorega, Biok, Pralongia a Cherz.

Výzvou pro náročné lyžaře je nejen slalomový svah Světového poháru v La Ville - Gran Risa, ale i černá sjezdovka z Pizz la Ila nebo nejdelší a nejnáročnější sjezd z Vallonu po černě skalnatém svahu a poté červeně širokým lesním průsekem mířícím zpět do Corvary.

Skiareál Alta Badia je velmi oblíbený i pro svoji propojenost s vyhlášenou lyžařskou oblastí Sella Ronda. Komu by nestačil místní skiareál, může si připlatit rozšířený skipas a využít dalších 380 kilometrů sjezdovek.

Alta Badia nabízí i zvláštní zážitky, jako je tzv. snídaňové lyžování v horské chatě Las Vegas, kdy před otevřením lanovek vyjedete skútrem nebo rolbou na chatu a po bohaté snídani v panoramatické restauraci s výhledem na Sellu a Sassongher, ozářené ranním sluncem, se vydáte na nedotčený manšestr sjezdovek. Večer zase na vrcholu Piz la Ila ožívá nejznámější apres-ski podnik Club Moritzino pořádající velkou taneční pařírnu s večeří, často za účasti slavných osobností. Každým rokem se zde koná festival michelinských kuchařů Roots of Execellence. Kromě těchto speciálních zážitků je možné vyzkoušet sáňkařskou dráhu, zajezdit si na bruslích, nebo vykoupat v bazénu v městečku La Villa.

Hotel Lagació Mountain Residence se nachází v centru San Cassiana, 400 metrů od lanovky Piz Sorega. Každý den jezdí po 30 minutách hotelový minibus k lanovce.

Residence Pre da Nai se nachází v centru Corvary, 1,3 kilometry od skiareálu Alta Badia / Sella Ronda a 1,5 kilometrů od skiareálu La Villa. Ke sjezdovkám do Corvary jezdí residenční minibus.

Hotel Col Alto se nachází v centru střediska Corvara, 400 metrů od lanovky skiareálu Alta Badia s přímým propojením na vyhlášenou oblast Sella Ronda. Je možné využít hotelový skibus k lanovkám Boé a Col Alto.