Alpe Lusia/San Pellegrino (Tre Valli)

Alpe Lusia/San Pellegrino (dříve nazývané Tre Valli) je jedním z 12 středisek Dolomity Superski, které tvoří tři menší skiareály: Moena - Alpe Lusia, Passo San Pellegrino a Falcade.

Z nejvyššího vrcholu Cima Uomo, vede přímá černá trať a také točivější červená po „zadní“ straně hory. Nad Pellegrinem se na jižních svazích rozprostírá pavučina širokých modrých a červených sjezdovek a na severním svahu pod Col Margherita jsou zase červené a černé sjezdovky. Oblíbeným je i místní freeride park.

Podobně to má i Alpe Lusia. Stinný sever s vrcholem Le Cune je sportovnějšího charakteru, vévodí mu černá trať Piavac, padající z počátku jakoby do propasti. Je však potřeba zmínit i 11,5 kilometrů dlouhou černou Direttissimu, kde si můžete změřit i rychlost „letmý kilometr“. Slalomově sportovní jsou i dva hangy na červené sjezdovce Mediolanum, využívané pro tréninky.

Pro snowboardisty jsou tu 2 snowparky na San Pellegrinu a jeden na Alpe Lusia se skoky, zábradlími a bednami.

Pro milovníky bílé stopy je připraveno 62 kilometrů upravených běžkařských tratí ve formě 3 okruhů.

Z polyžařských aktivit si můžete zabruslit na kluzišti ve Falcadách nebo se jen projít v romantické Moeně a zajít na vyhlášenou diskotéku.

Residence Malibú v městečku Caviola v lyžařské oblasti Falcade je vzdálená 3 kilometry od skiareálu Passo San Pellegrino / Falcade a 100 m od skibusu.