Francie je oblíbenou destinací, a právem. Její rozmanitost - od Atlantiku po Středozemní moře, od Alp po Pyreneje, to vše vyplněné přírodními krásami i památkami dávné historie. Přitom vynikající, moderní infrastruktura a navíc - spousta naturistických destinací! Po Chorvatsku asi druhá nejoblíbenější destinace pro dovolenou bez plavek. Nudismus zde má tradici - přijeďte se přesvědčit sami!

Nejznámějším Korsičanem je nepochybně Napoleon Bonaparte. Divoký, romantický ostrov ve Středozemním moři. Ideální destinace na dovolenou, nejen naturistickou. FKK resortů je zde několi a není problém si vybrat 'ten pravý'. Doporučujeme proložit pobyt u moře s návštěvou vnitrozemí, kde Vás zaujme množství přírodních krás.

Region Languedoc-Roussillon se nachází v jihozápadní Francii.

Region Aquitaine se nachází na atlantickém pobřeží Francie.

Chorvatsko je pro našince asi tou nejčastější a nejoblíbenější destinací. Je to také nejbližší přímořská destinace a má veliký výběr naturistických míst. Naturismus se zde provozoval již v první polovině 20. století, kdy zde  na ostrově Rab nudismus zavedl britský král Edvard VIII. Do dnešních dnů se jedná o ideální místo pro trávení dovolené bez plavek. Na výběr jsou rezorty v Istrii - Solaris, Koversada, Valalta, kempy, ale také neobyčejná, lákavá dovolená "pod plachtami", na jachtě s kapitánem - naturistou.

Istrie je nejbližší a asi i nejoblíbenější "plážovou" destinací s dlouholetou tradicí naturistických resortů. Nudistická a FKK dovolená v krásném prostředí.

Plavba na plachetnici je ideální volbou pro rodinu nebu skupinu přátel. Kapacita plachetnic se pohybuje od zpravidla 6 do 10 osob.

Ostrov Krk je asi nejdostupnější z chorvatských ostrovů, neboť je spojený s pevninou mostem. Spolu s Cresem se dělí o titul největšího jadranského ostrova, oba mají přes 400km2. Díky dlouhému pobřeží, příjemným vesničkám, dobrému vínu i kuchyni patří k oblíbeným dovolenkovým destinacím. Nudistickou, FKK dovolenoui si zde užijete v krásném prostředí.

Itálii ani netřeba představovat. Spojení naturistické dovolené s poznáváním bohatých památek i krásné přírody uspokojí i náročného cestovatele. Vynikající vína, káva, která nikde nechutná tak dobře, 'pasta' na 100 způsobů - ani po kulinářské stránce nemá Itálie chybu! Navíc na jihu v Kalábrii je skvělý nudistický rezort, jako stvořený pro dovolenou bez plavek. Naturistův ráj!

Jihoafrická republika má jako dovolenková destinace řadu předností - není třeba vízum, časový posun je hodinu (je-li doma letní čas, jinak bez posunu), doba letu kolem 12 hodin a umístění na jižní polokouli, což znamená, že je-li doma zima, odletíme do léta. K tomu exotická příroda, proslulá vína, a mnoho dalšího. V roce 2015 byla otevřená první oficiální nuda pláž na pobřeží teplého Indického oceánu. Navíc má i naturistické resorty, kam je možné 'utéci' před zimními plískanicemi u nás doma a zkombinovat dovolenou bez plavek třeba se safari nebo ochutnávkou excelentních vín.

Země v srdci v Evropy, sousedící se sedmi evropskými zeměmi. Mnozí si myslí, že Maďarsko jsou jen lázně, víno a ostrá jídla, ale tato země má k nabídnutí mnohem více. Pojďte s námi poznat tuto krásnou zemi, která byla kdysi srdcem mocného Uherska. Většina států Maďarsko dodnes nazývá Uherskem. Maďarsko, jako název státu je spíše česká rarita.Z nabízených naturistických rezortů si určitě vyberete ten pravý pro Vaši dovolenou bez plavek!

Spojené státy mexické (Estados Unidos Mexicanos) nabízí památky z doby Aztéků i Mayů, zajímavé jsou ovšem i připomínky španělské kolonializace. Podobně jako Thajsko či JAR se jedná z našeho pohledu o zimní destinaci, kdy si můžeme dopřát dovolenou bez plavek v naturistickém rezortu třeba v listopadu nebi v únoru. Nudistická pláž na břehu teplého oceánu nemá chybu!

Myanmar, dříve Barma, je jednou z mála destinací zatím prakticky nedotčených turistikou. O souostroví Mergui to platí dvojnásob. Naturistické resorty zde nenajdete, ostatně v celém souostroví Mergui je jediný hotel, ale zvolíte-li naši FKK plachetnici, budete mít pláže nudistické a jen pro sebe. Textilní 'doplňky' potřebovat nebudete, nezapomeňte ale na oplaovací krémy, místa bez plavek se spálí rychle.

Pojďte s námi vyhledávat příjemná místa k rekreaci a odpočinku. Německo je blízko a naturismus se tady 'narodil' pod zkratkou FKK (Freikörperkultur - volná, svobodná kultura těla). První FKK klub vznikl v Essenu již v roce 1898 a první FKK pláž na ostrově Sylt v roce 1920! Nuda pláže na Baltu mají opravdu dlouhou tradici. V zimě výlet do některého ze skvělých aquaparků, nabízejícího pobyt bez plavek, potěší každého příznivce nudismu.

Kolébka evropské civilizace, oblíbená destinace letních dovolených. Je zde několik naturistických resortů, jak na pevnině tak na ostrovech. A k tomu množství nuda pláží. Exkluzivní možnost jak strávit dovolenou bez plavek je zvolit plavbu plachetnicí s kapitánem - nudistou. Kromě nudismu stojí určitě za to prohlédnout si aspoň některé z četných antických památek. Na své si přijdou i gurmáni. Prostě FKK dovolená bez plavek jak má být!

Čtvrtý největší  řecký ostrov Rhodos, který je součástí Dodekanéského souostroví, leží na jihu, v Egejském moři, kde jej dělí pouhých 10km od pobřeží Malé Asie. Příznivé podnebí, pláže, památky i příroda jej předurčují jako vynikající turistickou destinaci.

Třetí největší ostrov Jónského moře, Zakynthos, má bohatou historii, sahjící až do neolitu.

Španělsko je oblíbenou destinací od jara do podzimu. Kanárské ostrovy jsou destinací celoroční. Pestrá nabídka památek a přírodních zajímavostí osloví nejen naturisty, pro které je zde široký výběr míst, kde lze provozovat naturismus, je zde i dostatek FKK pláží a i z hlediska ceny lze nalézt ubytování "pro každou kapsu". Kromě rezortů zde uvedených je i celá řada 'textilních' hotelů, které jsou v těsné blízkosti nuda pláží. Máte-li zájem, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.!

Je to krásný kus pobřeží na jihu Španělska, okolo města Almería. Zdejší pláže a střediska jsou menší, citlivě zasazená do krajiny. Turisticky stále ještě poněkud klidnější oblast.

Druhý největší ostrov Kanárského souostroví. S ostrovy Lanzarote a Gran Canaria tvoří provincii Las Palmas. Ostrov je známý především největším počtem přírodních písečných pláží, kteřé přímo vybízejí k naturismu. Díky větrům ze Sahary a v souladu se svým jménem ('silný vítr' ve španělštině) je ostrov také velmi vyhledáván windsurfaři.

Třetí největší ostrov Kanárských ostrovů, nazývaných "ostrovy věčného jara", který je nazýván také "miniaturní kontinent". Najdete zde 2000m vysoké hory, úrodné nížiny, poušť i zalesněné kopce. Klima na ostrově bylo vyhlášeno jako nejpříjemnějším klimatem na Zemi.

Velmi krásný ostrov v souostroví Kanárských ostrovů. Celoroční destinace.

Skutečná exotika, starobylé království Siam, světoznámá kychyně, celoroční destinace. Naturistické resorty se v Thajsku objevily teprve nedávno, ale příznivce dovolené bez plavek potěšily velice. Výhodou je především možnost provozovat nudismus v zimních měsících, kdy jsme doma odkázáni jen na aquaparky, ale také možnost zkombinovat koupání bez plavek s poznávání exotické země. Zcela výjimečnou možností je plavba na FKK katamaránu, pod plachtami, v luxusu a pohodlí, na plážích jinak nedostupných!

Největší thajský ostrov - Phuket - je jedním z nejoblíbenějších cílů zahraničničních turistů. Hotely, rezorty, noční život i nakupování - to vše na dosajh ruky. Navíc je zda základna lodí všeho druhu, umožňujících prozkoumávat blízké ostrovy, ale i vzdálenější pobřeží směrem na jih k Malajsii nebo na sever, až do Mynamaru, do souostroví Mergui.


Očkování může pomoci předejít mnoha nepříjemnostem. Na druhou stranu zde rozhodně neplatí "čím více, tím lépe". Před cestou zejména do exotických destinací, ale nejen tam, vřele doporučujeme konzultaci s odborníkem na cestovní medicínu, který vám doporučí vhodná očkování v závislosti na vaší plánované dovolené a vašem zdravotním stavu. Zde uvádíme některé užitečné informace týkající se očkování.

Rádi bychom Vám nabídli plavby nejen ve v evropských mořích (Chorvatsko, Řecko, Španělsko - Kanárské ostrovy), ale také v exotičtějších zemích, jako je Thajsko nebo Myanmar (Barma).

Proslulá lyžařská oblast fascinujícího světa hor Ski Amadé je rozmanitou směsí světoznámých lyžařských středisek s takřka neomezenými možnostmi zimního sportovního vyžití. Velkolepý region Ski Amadé zahrnuje areály lyžařských středisek Salzburger Sportwelt, Schladming Dachstein, Grossartal, Gastein a Hochkönig, které vám nabídnou neuvěřitelně pestré možnosti lyžování až na 760 km tratí.

Dachstein West / Lammertal je nejen turistickým rájem pro rodiny s dětmi, ale je i největší lyžařskou oblastí rozkládající se ve spolkových zemích Horního Rakouska a Salcburska. Nachází se nedaleko Salcburku a v posledních letech je velmi oblíbenou destinací českých turistů pro jeho blízkou vzdálenost vůči České republice.

Letní nabídka

Zahrnuje přes 300 km značených turistických stezek a 20 různých tras pro horská kola v celkové délce až 720 km a v různých stupních obtížnosti. Kromě nabídky kurzů nordic walking máte výbornou příležitost vyzkoušet i adrenalinové sporty, jako je paragliding, rafting či canoyning v divoké vodě. V Russbachu lze vzít děti do dětského parku Brunos Bergwelt, 50 km od Salzburgu je možné navštívit největší ledovou jeskyni na světě Eisriesenwelt a doporučit můžeme i návštěvu termálních lázní v letním sídle císaře Františka Josefa I - Bad Ischlu. Za vidění stojí i městečko Hallstatt se svým jezerem a solnými doly.
Pro klienty ubytované v Abtenau: pro návštěvníky mladších generací je tu oblíbená letní, téměř 2 km dlouhá bobová dráha a nově postavené lanové centrum na vrcholku Karkogel. Kabinová lanovka na horu Karkogel je využívaná nejen pro bobovou dráhu, ale je také jako výchozí bod na podnikání různě náročných procházek s kouzelným výhledem na pohoří Tennengebirges. U její dolní stanice se nachází velké dětské hřiště s prolézačkami, pojízdnými autíčky či velkou trampolínou. Zábavu Vám poskytne i hřiště pro mini-golf.
Pro příjemné letní osvěžení v horkém počasí je zde k dispozici koupaliště s vodní klouzačkou a s mnoha jinými vodními atrakcemi, které patří k nabízenému hotelu Sonnenhof***.

Pokud chcete maximálně využít rozmanité nabídky oblasti, doporučujeme návštěvníkům zakoupit Salzburskou kartu, s kterou budete mít velkou slevu na vstupy do různých kulturních objektů a na další místní atrakce.

 

Zimní nabídka

Společně s pěti dalšími středisky zahrnuje zhruba 142 kilometrů sjezdových tratí, pro které platí jeden skipas. Dachstein West je vhodný jak pro začátečníky a rodiny s dětmi, tak i pro snowboardisty a zkušené lyžaře. Pro ty nejzkušenější je zde připravena 4 kilometry dlouhá trať s převýšením 1200 metrů nebo kilometr dlouhá, velmi náročná sjezdovka Kanonenrohr. Místním lákadlem je rovněž oblíbený 11 kilometrů dlouhý sjezd do Obertraunu.
Pro nejmenší lyžaře jsou k dispozici lyžařské školičky. Snowboardisté si mohou vybrat hned z několika snowparků v Gosau i Russbachu a milovníci volného terénu zajisté navštíví nejlepší freeridovou oblast Rakouska - Freeride Arenu Krippenstein.
Mezi další aktivity patří např. oblíbené sáňkařské dráhy, curling nebo jízda saněmi tažených koňským spřežením. Pro klasické lyžaře je připraveno 187 kilometrů upravených běžeckých stop. Dachstein West nabízí velmi moderní lanovky a pohodlnou přepravu lyžařů a stále se modernizuje. Například v minulých dvou letech došlo ke změně z 6 sedačkové lanovky na 10 místnou gondolu na Planai. Na Planai byl také zprovozněný "Hopsi-Express" v KinderLandu, který usnadní výstup nahoru rodinám s dětmi.
Celá oblast je samozřejmě propojena sítí skibusů, které můžete využít zdarma.

Nabízíme Vám skipasy za levnější ceny než v místě .

Gasthof Bergfried je skvělou volbou pro lyžování rodin s dětmi.

Privátní apartmány jsou cenově příznivé v příjemném městečku Abtenau.

Údolí Gasteinertal se nachází přibližně 100 kilometrů jižně od Salzburku. Gasteinertal je středisko lyžařské oblasti Ski amade, na kterou platí jeden společný skipas a celkově nabízí 760 kilometrů sjezdovek.

V údolí leží tři městečka – Dorfgastein, lázeňské Bad Hofgastein a nejznámější Bad Gastein.

Velmi oblíbenou místní atrakcí jsou samozřejmě lázně. Největší lázeňskou atrakcí jsou světově proslulé gasteinské léčebné štoly v Bad Gasteinu. Díky svému klimatu a 16-ti pramenům obsahujícím radon se zde léčí pacienti trpící nemocemi pohybového ústrojí, horních cest dýchacích a poruchami imunitního systému. V Bad Hofgasteinu najdete krásný lázeňský park s Alpskými termálními lázněmi a v Dorfgasteinu zase Sluneční lázně s klouzačkami a saunami pro celou rodinu.

Letní nabídka

V Gasteinském údolí hraje důležitou roli hlavně voda, neboť se zde nachází nejen řeka Gasteiner Ache ale hlavně termální lázně v každém ze 3 údolí. Dále také chladné jezero ležící mezi Bad Hofgasteinem a Bad Gasteinem, nebo krásné gasteinské vodopády.

Velmi oblíbenou místní atrakcí jsou samozřejmě lázně. Největší lázeňskou atrakcí jsou světově proslulé gasteinské léčebné štoly v Bad Gasteinu. Díky svému klimatu a 16-ti pramenům obsahujícím radon se zde léčí pacienti trpící nemocemi pohybového ústrojí, horních cest dýchacích a poruchami imunitního systému. V Bad Hofgasteinu najdete krásný lázeňský park s Alpskými termálními lázněmi a v Dorfgasteinu zase Sluneční lázně s klouzačkami a saunami pro celou rodinu.

Díky horským lanovkám se můžete dopravit například na vrcholy Schlossalm, kde najdete dětské hřiště s trampolínou nebo Stubnerkogel, kde se nachází nejdelší visutý most v Evropě či vyhlídka na známý Grossglocker. Oba dva vrcholy lákají k procházkám po hřebenech a kolem jezera. Nezapomenutelným zážitkem je i návštěva Liechtensteinklamm - soutěska s vodopády.

Z kulturního dědictví lze nabídnout nejen proslulé město Salzburg ale i hrad Werfen, ležící na vysoké skále u stejnojmenného městečka. Ve Werfenu se kromě hradu nachází i světový unikát „ledový svět ve Werfen“ jehož jeskyně vedou až do vzdálenosti 40 km a jsou v nadmořské výšce 1400 až 2000 metrů.

V námi nabízeném ubytování obdržíte slevovou kartu na lanovky a místní atrakce.

Zimní nabídka

Gasteinertal je středisko lyžařské oblasti Ski amade, na kterou platí jeden společný skipas a celkově nabízí 760 kilometrů sjezdovek. Údolí Gasteinertal se nachází přibližně 100 kilometrů jižně od Salzburku. V údolí leží tři městečka – Dorfgastein, lázeňské Bad Hofgastein a nejznámější Bad Gastein. Stěžejní část celé oblasti s 86 kilometry sjezdových tratí tvoří Stubnerkogel – Angertal – Schlossalm. Ale zajímavé jsou i třeba dvě střediska poblíž Bad Gasteinu, Graukogel s náročnými závodními sjezdovkami a Sportgastein - místo pro nadšené milovníky carvingu a freeridu. Samostatnou část se středně těžkými terény nabízí Dorfgastein a Grossarlem s 72 kilometry sjezdovek.

Ve středisku se také nachází dětský park Angertal. Ten nabízí dětské pásy, lyžařské školy různých výkonnostních úrovní, dětskou jídelnu a hernu pro rodiny s dětmi. Je zde výrazná převaha moderních kabinových i sedačkových lanovek.

V Gasteinertalu jsou i další aktivity, například dvě sáňkařské dráhy, trasy pro pěší turistiku nebo také výlety na sněžnicích. Pro klasické lyžaře je zde pak připraveno 100 kilometrů tratí.

Pro ty, jež vyhledávají po lyžování relax je možnost navštívit místní lázeňské komplexy s bazény , termální vodou, saunami, solárii, masážemi a dalšími lázeňskými procedurami.

Schladming je celkově jedním z nejmodernějších lyžařských skiareálů, je součástí pohoří Dachstein tauern, které patří k 5 Top lyžařským oblastem Rakouska. Jeho blízkost ČR ho začleňuje do jedné z nejoblíbenějších oblastí českých turistů. Tato oblast se proslavila díky MS v alpském lyžování 1982 a 2013. Zahrnuje 234 kilometrů fantasticky upravených sjezdovek od těch nejjednodušších pro rodiny s dětmi až po nejnáročnější jako je například 4,6 kilometrů dlouhá FIS sjezdovka z Planai do Schladmingu.

Součástí této oblasti je i Dachsteinský ledovec, vyhlášený nejen freeridovou legendou Edelgriess – 18 kilometrů dlouhým sjezdem hlubokým sněhem a terénem s místy až 45 stupňovým sklonem svahu, ale i tůrami pro skialpinisty s překrásnými panoramaty.

Pro snowbordisty je zde 7 snowparků: funparky na Houser Kaiblingu a Stoderzinkenu s boardercrossem, na ledovci a na Reiterralmu se skvělými halfpipe a nesmíme zapomenout ani na nový snowpark na Planai.

Milovníky klasického lyžování jistě potěší 435 kilometrů běžeckých stop, z toho 220 kilometrů se nachází na náhorní plošině Ramsau, kde jsou v nabídce jak závodní tratě tak dětský běžecký park.

Skiareál Schladming je známý především atraktivní a známá lyžařskou „houpačkou“ jeho 4 středisek: Planai - Hochwurzen, Hauser Kaibling, Galsterberg, Reiteralm.

Kromě zmíněného nabízí 7 kilometrů dlouhou osvětlenou sáňkařskou dráhu, curling či snowtubing. V mnoha ubytovacích zařízeních je široká nabídka wellness služeb a péče a hlídání dětí.

Mezi zajímavosti regionu patří nepochybně i rej čertů v samotném Schladmingu nebo advent v Bad Gleichebergu.

Kaprun je jedno ze známějších středisek Rakouska, které se nachází ve spolkové zemi Salzbursko. Každoročně patří k nejnavštěvovanějším rakouským střediskům jak v létě tak i v zimě . Rozprostírá se v nádherné přírodě mezi městečkem Kaprun a jezerem Zeller See.

Vše převyšuje ledovec Kitzsteinhorn, celková výška dosahuje do 3203 m n.m., ale lanovkou se dostanete do výšky 3029 m n.m. Tento ledovec garantuje přírodní sníh nejen po celou lyžařskou sezonu, ale skoro po celý rok.

K dalším celoročním aktivitám zde patří wellness centrum s bazénem, saunou a lázeňskými službami nebo třeba i bobová dráha, vyhlídkové lety a paragliding. V zimě také snowtubing a bruslařská hala.

Letní nabídka

Oblast Kaprunu a jeho okolí skýtá nesčetné množství letních aktivit. Turisticky založení návštěvníci zde mají k dispozici 400 km turistických tras vedoucích od procházek mezi pastvinami, různých zážitkových tras po stopách maskota až po výstupy k třítisícovým vrcholům s možností doprovodu průvodci Rangers. Překrásná panoramata z vrcholů, kam se lze dostat i lanovkami rozhodně stojí za vidění. Nezapomenutelné zážitky nabízí návštěvy soutěsek, svět NP Vysoké Taury, 380 m vysoké Krimmlské vodopády a pro milovníky techniky i vodní rezervoáry přímo na Kaprunu. Na cyklisty zde čeká 1.300 km cyklistických tras nejen podél jezera Zeller see. Nesmíme však zapomenout na milovníky adrenalinových sportů, kterým okolní řeky Salzach a Saalach nabízejí Canyoning a Rafting a jezero zase vodní lyžování či plachtění. Návštěvníci hledající relax mohou odpočívat na plážovém koupališti, svézt se lodí po jezeře nebo si zahrát golf na 18 jamkovém hřišti. Třikrát týdně (od poloviny května do poloviny října) se na jezeře koná velkolepá vodní, světelná a laserová show. A komu by se nechtělo moc chodit, může si autem vyjet Glosglokner strasse a pokochat se pohledem na nejvyšší hory v Rakousku. Za návštěvu také samozřejmě stojí město Salzburg, které je krásné samo o sobě.

V tomto regionu se je vyloučeno, že byste se nudili.

Vaše dovolená se Vám podstatně zlevní nákupem místní "Letní karty pro tuto oblast ". Zahrnuje totiž 40 partnerů této karty, které nabízejí výrazné slevy pro vstupy na různé atrakce, jízdy lanovkami a při nepříznivém počasí např. i do bazénů a muzeí.

Zimní nabídka

Nově jsou propojené novou lanovkou střediska Kaprun a Kitzsteinhorn. Spolu s Schmittenhöhe dohromady sčítají 139 kilometrů sjezdovek. Lyžařský areál Schmittenhöhe se pyšní 77 kilometry sjezdovek všech obtížností, v čele je černá čtyři kilometry dlouhá Trassabfahrt s převýšením až 900 metrů. Další areál je Maiskogel v městečku Kaprun s 20 kilometry sjezdovek spíše nižších obtížnostních kategorií, tím je tento areál vhodný hlavně pro rodiny s dětmi. Poslední je Kitzsteinhorn, což je ledovcový areál s převažujícími červenými sjezdovkami a 43 kilometry celkově.

K dispozici jsou také dva snowparky , dobré podmínky pro freeride a spoustu běžkařských tratí o délce 50 kilometrů. Tyto tři areály sice nejsou propojeny lanovkami, ale za to výbornou sítí skibusů fungujících zdarma po celý den.

Ramsau am Dachstein se nachází pod ledovcem Dachstein 1135 m.n.m., na který vede lanovka. Obec leží necelých 6 km od lanovky ve Schladmingu, kde je i vlaková stanice. Vzdálenost od Salzburku (kde je letiště i půjčovna aut) je cca 90 km. Vzdalenost z Prahy 410 km a z Brna 435 km.

Ramsau am Dachstein je výborná destinace sama o sobě, pod ledovcem Dachstein, jen několik km od Schladmingu s 'skischaukel', spojující čtyři údolí.

Hranici s Itálií a Slovinskem tvoří na jihu Karnské Alpy a Karavanky, od Salcburska jsou na severu odděleny Vysokými Taurami. Na východě sousedí s Štýrskem a na západě s Východním Tyrolskem. Největší řekou je Dráva.

Hlavním městem země je Klagenfurt, kde sídlí i nejvyšší legislativní orgán země, Korutanský zemský sněm a další zemské instituce; dalším významným městem je Villach – tato dvě města jsou ekonomicky silně propojena.nVětšinu obyvatel tvoří německy hovořící skupina s jedinečným a jednoduše rozpoznatelným dialektem. Slovinská menšina, asi 25 000–40 000 osob, je soustředěna na jihovýchodě státu.

Letní nabídka

Korutany jsou velmi navštěvovanou oblastí i v letních měsících. Lázeňské městečko Bad Kleinkirchheim se nachází poblíž Národního parku Nockberge. Přes tento park vede Alpsko-jadranská stezka, pokračující přes Slovinsko a Itálii. Celkově je 750 km dlouhá, začíná na Grossglokneru, kolem krásných vodopádů přes vrcholy masivů s nádhernými výhledy jako je např. Gerlitzen a jezer až do italského Muggia u Terstu. Stezka je rozdělená do 43 etap zhruba po necelých 20 km a skoro polovina z nich protíná tuto oblast. V Korutanech vede i mnoho různě náročných cyklostezek, především v okolí průzračných jezer Wörthersee, Ossiachersee či Milstättersee, V oblasti se nachází až 1270 jezer, z nichž 200 má i příjemných 28 stupňů a je v nich velmi příjemné koupání a jiné aktivity. Velmi oblíbenou atrakcí jsou i termální lázně Römerbad o rozloze 12 000 m2 nebo modernější KärntenTherme pod masivem Dobratsch, které odrážejí místní krajinu bohatou nejen na hory, ale i na jeskyně, rokle či ledovcové pukliny. Milovníci golfu zde najdou 18 jamkové golfové hřiště. Za návštěvu určitě stojí i romantické město Villach. Zakoupením slevové karty Bad Kleinkirchheim Regionscard nebo Kätnten Card ušetříte za vstupné na některé lanovky, do památek, lázní a na mnoho dalších aktivit.

Nassfeld je malebná oblast ležící na jihu rakouských Korutan, u italských hranic. Je nejmodernějším a největším korutanským lyžařským střediskem. Díky své poloze poskytuje oblíbené slunečné počasí, ale zároveň je zde jistota sněhu vzhledem ke kompletnímu pokrytí umělým zasněžováním.

Řadí se mezi 10 Top středisek a zahrnuje 110 kilometrů sjezdových tratí všech náročností. Najdete zde nejen nejdelší kabinovou lanovku v Alpách – Millenium-Expres z Tröpolachu s převýšením 1300 metrů, ale i nejdelší osvětlenou sjezdovku v Evropě dlouhou 2,2 kilometry z celkových 7,6 kilometrů délky sjezdovky Carnia. Rovněž zde naleznete snowparky, freeridy či jiné zimní sporty. Pro děti jsou tu cvičné areály a lyžařské školičky, pro milovníky klasického lyžování zase 80 km běžeckých tratí.

Z Aprés ski je k dispozici 5 sáňkařských drah (z toho 3 osvětlené), 7 km2 ledové plochy na bruslení, 55 km zimních turistických cest a spoustu dalších atrakcí ke zpříjemnění dovolené. V celém lyžařském areálu je zdarma Wi-Fi připojení.

Bad Kleinkirchheim je nejjižnější a nejslunnější oblast Rakouska.

 
Letní nabídka

Korutany jsou velmi navštěvovanou oblastí i v letních měsících. Lázeňské městečko Bad Kleinkirchheim se nachází poblíž Národního parku Nockberge. Přes tento park vede Alpsko-jadranská stezka, pokračující přes Slovinsko a Itálii. Celkově je 750 km dlouhá, začíná na Grossglokneru, kolem krásných vodopádů přes vrcholy masivů s nádhernými výhledy jako je např. Gerlitzen a jezer až do italského Muggia u Terstu. Stezka je rozdělená do 43 etap zhruba po necelých 20 km a skoro polovina z nich protíná tuto oblast. V Korutanech vede i mnoho různě náročných cyklostezek, především v okolí průzračných jezer Wörthersee, Ossiachersee či Milstättersee, V oblasti se nachází až 1270 jezer, z nichž 200 má i příjemných 28 stupňů a je v nich velmi příjemné koupání a jiné aktivity. Velmi oblíbenou atrakcí jsou i termální lázně Römerbad o rozloze 12 000 m2 nebo modernější KärntenTherme pod masivem Dobratsch, které odrážejí místní krajinu bohatou nejen na hory, ale i na jeskyně, rokle či ledovcové pukliny. Milovníci golfu zde najdou 18 jamkové golfové hřiště. Za návštěvu určitě stojí i romantické město Villach. Zakoupením slevové karty Bad Kleinkirchheim Regionscard nebo Kätnten Card ušetříte za vstupné na některé lanovky, do památek, lázní a na mnoho dalších aktivit.

Zimní nabídka

Bad Klienkirchheim je druhé největší lyžařské středisko spolkové země Korutany.

Díky nadmořské výšce dosahující až do 2055 metrů a vysokému procentu zasněžování, garantuje oblast dobré sněhové podmínky i v pozdních jarních týdnech.

Středisko nabízí 103 kilometrů sjezdových tratí všech obtížností. Pro zkušenější je velkým lákadlem závodní sjezdovka o délce 3 kilometry s velkým převýšením, která je nazvaná podle místního rodáka a olympijského vítěze Franze Klammera. Bad Kleinkirchheim je střediskem pro středně náročné lyžaře a rodiny s dětmi. Pro děti každého věku nabízí lyžařskou školu a dětský klub BOBO.

Skiareál každoročně modernizuje síť lanovek a vleků, takže zajišťuje pohodlnou přepravu návštěvníků.

Středisko nabízí aktivity après-ski jako například oblíbenou sáňkařskou dráhu, výlety na sněžnicích, možnosti bruslení a mnoho dalších.

Pro klasické lyžaře je připraveno 57 kilometrů běžeckých stop.

Bad Kleinkirchheim je také lázeňským střediskem, které má dvě lázeňská zařízení – Thermal Römerbad a Therme Sankt Kathrein. Tyto dvě zařízení rozhodně stojí za návštěvu pro svou širokou nabídku relaxace a odpočinku.

Nabízíme Vám skipasy za výhodnější ceny než zakoupíte na místě.

Skipasy v březnu jsou proto různě kombinované právě se vstupem do lázní.

Mölltal je jediná ledovcová lyžařská oblast v celých rakouských Korutanech. Leží mezi mnoha třitícovými vrcholy a přímo na ledovci Mölltaler Gletscher.

Díky své vysoké nadmořské výšce jsou zde vynikající podmínky pro lyžování od podzimu až skoro do začátku léta a statisticky se jedná o oblast s velkým počtem slunečních dní. Je zde 17,4 kilometrů sjezdových tratí, ale skipasy se dají kombinovat i s jinými lyžařskými středisky Korutan. Na úplný vrchol se z údolí dostanete za pouhých osm minut díky nejdelší podzemní lanovce v celých Alpách - Gletscher Expressu. Nejoblíběnější sjezdovkou je zde Eissee sjezd, který má sedm kilometrů a převýšení 1000 metrů. Pokročilí milovníci freeridu si zde určitě přijdou na své, neboť jsou tu označené náročnější freeridové sjezdy, které se nedoporučují začátečníkům. Pod vrcholem Schareck je umístěný park pro snowboardisty. Na Ankogelu je možnost využití také nočního lyžování, které je v ceně skipasu. Celkově je Ankogel ideální pro rodiny s dětmi.

Pro klasické lyžaře je připraveno přes 25 kilometrů bežeckých stop, z toho některé i ve výšce 2200 metrů.

Po lyžování můžete posedět v místních restauracích, barech či na slunečních terasách a krásná okolní láká k dlouhým procházkám. Kdo by chtěl relaxovat v bazénu nebo v sauně či si zahrát tenis tak může navštívit 10 km vzdálený Obervellach.

Steiermark neboli česky Štýrsko je Rakouská druhá největší spolková země. Marketingový název je „Zelené srdce Rakouska“, které je v zimě ale spíše bílé. Nejznámější lyžařské středisko oblasti je Schladming Dachstein, přezdívaný jako „lyžařská perla“ této země.

Dalšími známými lyžařskými skiareály jsou například velmi známý Tauplitz nebo třeba menší Murau. Mnoho lyžařských oblastí Štýrska je však řazeno pod vyhlášenou lyžařskou nadoblast Ski amadé. Oblast patří k vyhledávaným českými turisty a řadí se také mezi patnáct nejlepších oblastí Rakouska pro klasické lyžování.

V létě je to zde vhodné pro pěší turistiku a cyklistiku. Příroda s horskými jezery, lesy a čistým vzduchem vybízí k odpočinku. Pěší turistika tady doslova nezná hranic, můžete s klidnou hlavou přecházet mezi Rakouskem a Slovinskem. Navštívit můžete kromě mnoha lázní i krápníkové jeskyně. Nachází se zde tři řeky, podél nichž vedou oblíbené cyklostezky, patřící k těm nejlepším v Rakousku. Štýrsko je mimo jiné známé svojí výbornou kuchyní a jejími specialitami.

Murau je okresním městem, nejhustěji zalesněnou a zároveň jednou z nejslunnějších lyžařských oblastí v Rakousku. Nachází se mezi pohořími Nízkými Taury a Nockbergenem a jeho nadmořská výška sahá až přes 2000 metrů.

Skiareály Kreischberg s Lachtalem spolu nabízí 40 kilometrů sjezdových tratí pro všechny typy lyžařů a 28 kilometrů běžkařských stop. Jde o velmi moderní střediska se 100% pokrytím umělým zasněžováním. Není třeba se tedy obávat nedostatku sněhu, lyžovat se tu dá i v okrajových částech sezony. Pro výborné lyžaře se zde nabízí závodní FIS sjezdovka. V obou skiareálech se pořádají závody na jak ve snowboardingu a freestylovém lyžování, tak třeba i v telemarku. Pro Kreischberg jsou typické dlouhé a široké svahy. Na Lachtalu je pro děti připraven kouzelný koberec, mini slalom, hledání pokladu a dalších aktivity. Pro náročnější lyžaře je připravený sjezd Zinkelschlucht z Grossen Zinke a milovníci freeeridu si zde najdou své svahy.

Mezi aprés-ski aktivity zde patří snowtubing, túry na sněžnicích, osvětlená sáňkařská dráha nebo třeba plavecký bazén a tenisové kurty. Procházkou městem můžete shlédnout barokní zámek Obermurau s kostelíkem poblíž, nebo navštívit vlastní pivovar nabízející pivo Murauer. Velkou výhodou střediska je blízká vzdálenost k České republice.

Tyrolsko je rakouská oblast, která v zimě nabízí přes 70 lyžařských středisek, jež společně zahrnují více než 5200 km sjezdovek. Mezi nejznámější z nich patří: Kitzbühl, Ötztal, Pitztal, Ischgl či Elmau Díky svým pěti ledovcům je to ideální místo pro lyžování i v pozdních jarních měsících např. na Hintertuxer Gletscher.

Rozmanitá oblast garantuje vyžití každému lyžaři i fanouškům jiných zimních sportů. Celé Tyrolsko je velmi moderní, má pohodlné dopravní kapacity a zaručuje i kvalitní sníh. Pro rodiny s dětmi jsou připraveny lehké sjezdovky a rovinky pro učení malých lyžařů, nebo jsou k dispozici lyžařské školky v celé oblasti. Pro děti, kteří se učit ještě nemůžou či nechtějí, jsou tu dětské kluby, kde si děti společně hrají, koukají na filmy a starají se o ně profesionálové. Zkušení lyžaři a snowboardisté jistě ocení velké množství možností pro freeride. Po celé oblasti jsou freeridové areály a i freeridová tréninkové střediska. Tyrolsko má velké množství aprés-ski aktivit, ať jde o taneční bary, malebné hospůdky, návštěva iglú, výhled z 3000 m n.m. či jiné sportovní aktivity. Vybere se si zde opravdu každý. Tyrolsko garantuje pohodlnou dovolenou úplně pro každého.

Stubai je známé lyžařské středisko v rakouských Alpách, hlavně kvůli zdejšímu ledovci. Ne nadarmo je Stubai nazýván králem ledovců, protože se tyčí až do nadmořské výšky 3200 metrů.

Jde o největší ledovcové středisko Rakouska a pyšní se 110 kilometry sjezdových tratí. Díky ledovci je zde možné lyžování i v letních měsících.

Středisko se nachází pouze deset minut od města Innsbruck, které je známé pořádáním zimních Olympijských her.

Ve skiareálu převažují spíše červené a modré tratě a největším zážitkem je sjezdovka ze skoro úplného vrcholu ledovce, a to 3150 m n.m.

Pro milovníky freeridu je možnost dojet si do nedalekého freeridového parku Powder Department. Středisko Schlick 2000 doplňuje Stubai dalšími 20 kilometry sjezdových tratí.

Společně střediska vyhrála už čtyřikrát cenu pro nejlepší rodinné středisko. Jsou tu dětské areály s dětskými školičkami, pojízdnými koberci a mateřská školička, kde se o Vaše děti skvěle postarají.

Pro klasické lyžaře je nachystáno 130 kilometrů běžeckých stop.

Další zábavu Vám poskytnou sáňkařské dráhy o celkové délce 60 kilometrů či třeba 75 kilometrů stezek na pěší turistiku. Místní restaurace Vám dopřejí zdejší speciality ze svých čerstvých surovin, nachází se tu i nejvýše položená výrobna těstovin a nudlí.

Katschberg - Aineck, Grosseck – Speiereck a Fanningberg s Obertauernem jsou středně velká vzájemně však nepropojená střediska, tvořící skiregion Lungau. Zahrnují zhruba 300 km sjezdových tratí, které mají prokazatelně nejdelší sluneční svit. Pro milovníky bílé stopy je připraveno 266 km běžeckých stop. Tento skiregion je díky blízkosti dálnice A 10 fantasticky dopravně dostupný a vzhledem k prestižnímu Obertauernu i velmi známý a oblíbený.

Každé ze středisek má svoje „nej“, ale všechny mají něco společného a sice rozmanitý profil sjezdovek. Vrchol Grosseck – Speiereck naláká návštěvníky na 8,5 kilometrů dlouhý sjezd do St. Michael a 8 místnou gondolu "Sonnenbahn-Speiereck“. Katschberg nabízí pro děti tzv. Katschis dětský svět, se svým maskotem a snowboardisté zde najdou snowpark s halfpipe. Aineck je proslavený svojí černou 2,5 km dlouhou sjezdovkou „Direttissima“ místy se sklonem až 100% nebo oblíbenou 6 km dlouhou červenou tratí A1. Vyhlášenou lahůdkou pro lyžaře je Obertauern, nazývaný „sněžnou planetou“, kde se lyžuje od listopadu do května. Poskytuje nejen 100 km perfektně upravených sjezdovek (Tauernrunde), ale i svahy pro carving, freeride, snowkite, profesionální i rekreační běžkařské tratě či Longplaypark pro snowboardisty.

Kromě večerního lyžování je možné využít osvětlenou sáňkařskou dráhu, navštívit lázně v St. Michael, wellness centrum Sam - Sunn v Mariapfarru nebo vodní areál Bade - Insel v Tamswegu. Odpočívat lze i v místních hospůdkách či kavárničkách nebo na bowlingu. Cekare Vám nabízí ubytování v Mauterndorfu v privátních pokojích či apartmánech.

Dolomity jsou jedním z horských masivů Italských Alp. Rozkládá se v severní části Itálie, na východ od Bolzanské kotliny. Pohoří nemá jednolitý hřeben, skládá se z mnoha menších, často velmi rozličných horských skupin.

Oblast charakterizují typické dolomitické prvky jako stolový povrch některých masivů, srázné stěny, věžovité vrcholy, rozeklané skalní hřebeny a takřka bizarní tvary některých štítů. Na území Dolomit jsou snad všechny typy horské krajiny - od horských luk po skalní masivy s ledovci.

Alpe Lusia/San Pellegrino (dříve nazývané Tre Valli) je jedním z 12 středisek Dolomity Superski, které tvoří tři menší skiareály: Moena - Alpe Lusia, Passo San Pellegrino a Falcade.

Z nejvyššího vrcholu Cima Uomo, vede přímá černá trať a také točivější červená po „zadní“ straně hory. Nad Pellegrinem se na jižních svazích rozprostírá pavučina širokých modrých a červených sjezdovek a na severním svahu pod Col Margherita jsou zase červené a černé sjezdovky. Oblíbeným je i místní freeride park.

Podobně to má i Alpe Lusia. Stinný sever s vrcholem Le Cune je sportovnějšího charakteru, vévodí mu černá trať Piavac, padající z počátku jakoby do propasti. Je však potřeba zmínit i 11,5 kilometrů dlouhou černou Direttissimu, kde si můžete změřit i rychlost „letmý kilometr“. Slalomově sportovní jsou i dva hangy na červené sjezdovce Mediolanum, využívané pro tréninky.

Pro snowboardisty jsou tu 2 snowparky na San Pellegrinu a jeden na Alpe Lusia se skoky, zábradlími a bednami.

Pro milovníky bílé stopy je připraveno 62 kilometrů upravených běžkařských tratí ve formě 3 okruhů.

Z polyžařských aktivit si můžete zabruslit na kluzišti ve Falcadách nebo se jen projít v romantické Moeně a zajít na vyhlášenou diskotéku.

Alta Badia se rozléhá v malebné scenerii vrcholků nad městečky La Villa, San Cassiano, Corvara a Colfosco. Zahrnuje 130 kilometrů skvěle upravených sjezdovek všech náročností. Na snowbordisty tu čekají dva snowparky a na děti zase zábavné překážkové dráhy mezi vrcholky Biok a Piz Sorega, nebo lyžařské školičky. Milovníci bílé stopy zde najdou 45 kilometrů výborně připravených tratí a skialpinisté mnoho vhodných tras.

Nejhustší pavučina modrých a červených sjezdovek je soustředěna mezi dvoutisícovými vrcholy Col Alto, Piz la Ila, Piz Sorega, Biok, Pralongia a Cherz.

Výzvou pro náročné lyžaře je nejen slalomový svah Světového poháru v La Ville - Gran Risa, ale i černá sjezdovka z Pizz la Ila nebo nejdelší a nejnáročnější sjezd z Vallonu po černě skalnatém svahu a poté červeně širokým lesním průsekem mířícím zpět do Corvary.

Skiareál Alta Badia je velmi oblíbený i pro svoji propojenost s vyhlášenou lyžařskou oblastí Sella Ronda. Komu by nestačil místní skiareál, může si připlatit rozšířený skipas a využít dalších 380 kilometrů sjezdovek.

Alta Badia nabízí i zvláštní zážitky, jako je tzv. snídaňové lyžování v horské chatě Las Vegas, kdy před otevřením lanovek vyjedete skútrem nebo rolbou na chatu a po bohaté snídani v panoramatické restauraci s výhledem na Sellu a Sassongher, ozářené ranním sluncem, se vydáte na nedotčený manšestr sjezdovek. Večer zase na vrcholu Piz la Ila ožívá nejznámější apres-ski podnik Club Moritzino pořádající velkou taneční pařírnu s večeří, často za účasti slavných osobností. Každým rokem se zde koná festival michelinských kuchařů Roots of Execellence. Kromě těchto speciálních zážitků je možné vyzkoušet sáňkařskou dráhu, zajezdit si na bruslích, nebo vykoupat v bazénu v městečku La Villa.

Arabba/Marmolada je jednou z hlavních lyžařských křižovatek Dolomit. Prochází jí oblíbený okruh Sella Ronda a zahrnuje i nejvyšší horu Marmoladu – zvanou královnou Dolomit. Zahrnuje 62 kilometrů sjezdových tratí s množstvím volných terénů a lyžařských extrémů včetně jedinečné nabídky heliski. Okruh Sella Ronda svými tratěmi uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře.

Arabba je malé městečko nad nímž vystupuje skalnatý svah Porta Vescovo, na kterém se nachází sportovně vedené sjezdovky, jedna s převýšením 875 metrů a díky jeho severní orientaci a nadmořské výšce na něm drží sníh až do jara. Úvodní trasu sjezdu z Porta Vescovo tvoří 300 metrů dlouhý, velmi strmý trychtýř mezi skalami, na kterém bývají často boule.

Dalším oblíbeným místem je průsmyk Passo Padón z něhož vedou strmější sjezdy na obě strany. Po jižním svahu z něj vede dlouhá červená sjezdovka s úchvatnou vyhlídkou na ledovec Marmoláda. Končí plochým dojezdem přímo na úpatí Marmolady v hotelové osadě Malga Ciapela, kde začíná výjezd na hřeben nejvyšší hory Dolomit.

Z hory Bec de Roces nad průsmykem Passo Campolongo vedou dvě červené sjezdovky, které jsou ve střední pasáži ještě doplněny zábavnou překážkovou Funslope.

Na úpatí Monte Burz se nachází lyžařská škola pro nejmenší lyžaře.

Z aktivit Aprés ski jsou možné procházky po romantických vesničkách, které unikají masové turistice, nebo na sněžnicích. Milovníci adrenalinu si mohou vypůjčit sněžné skútry. Místní ozvučené kluziště nabízí mnoho zábavy nejen pro děti, ale i pro dospělé.

Cortina d’Ampezzo je jedno z nejznámějších a nejslavnějších středisek italských Dolomit, ale hlavně s nejkrásnějšími panoramaty. Nikde jinde nenajdete tolik kolem sebe rozmístěných třítisícovek a na nich umístěných lyžařských terénů v takových výškách. Lyžařský terén je tu fantasticky rozmanitý.

Milovníci adrenalinu můžou lyžovat přímo mezi kolmými stěnami a freeridové svahy jsou zde nejlepší z celé Itálie. Kromě černých padáků zde najdete pavučinu červených sjezdovek a na východě mnoho modrých a cvičných svahů.

Skiareál Cortiny, okolních čtyř hlavních areálů: Tofana, Faloria, Cristallo a Falzarego, a vzdálenějších lokalit (Auronzo, Misurina, San Vito di Cadore) čítá dohromady 120 kilometrů sjezdovek. Skiareály jsou z města dostupné lanovkami nebo skibusem, ale mezi sebou bohužel až na výjimky propojené nejsou. Z Cortiny je to navíc blízko na oblíbenou Sella Rondu.

Nerozsáhlejší terény najdete v Tofaně a kromě toho je zde připravený pro snowboardisty i snowpark Son dei Prade. Nachází se zde i slavný „olympijský“ areál, kde se jezdí závody Světového poháru. Nejde nezmínit, že se zde točila scéna James Bonda „Jen pro tvé oči“ s Rogerem Moorem a dole v obřím paláci Hotelu Miramonti zase Růžový panter.

V celé oblasti je také 140 kilometrů perfektně upravených běžeckých stop. Jen v okolí Cortiny je jich 70 kilometrů.

Cortina je malebným městečkem, jehož centrem vede pěší zóna s výlohami světových módních značek, luxusními hotely, historickými budovami a krásnou bílou kostelní věží. Je místem, kde tráví zimní prázdniny nejen nejbohatší Italové, ale i Američané nebo snobští Rusové.

Po lyžování se nabízí plavecký bazén, zimní stadion nebo například bobová i sáňkařská dráha.

Folgaria/Lavarone jsou lyžařská střediska ležící nedaleko Trenta, vhodná především pro méně náročné lyžaře a rodiny s dětmi. Jsou proslulá především velkou rozlehlostí a zalesněnými pahorky a zahrnují 74 kilometrů sjezdovek. Provozovatel sice uvádí počet 100 km, ale v tomto počtu jsou i traverzy a neupravené sjezdy.

Výhodou středisek je výborná dostupnost a vzdálenost vůči České republice a také 100 % zasněžovanost.

Folgaria je klidné středisko zaměřené především na nejmenší lyžaře, pro které je zde 5 dětských parků, spousta školiček a cvičné louky dole v údolí Fondo Grande a Piccolo.

Pro milovníky klasického lyžování se nabízí 98 km bílých stop z nichž můžeme doporučit například vyhlídkové okruhy o délce 35 kilometrů v okolí sedla Passo coe. Pokročilý snowbordisté si přijdou na své ve 2 snowparcích a začátečníci v dětském snowparku ve Fondo Grande.

Obě dvě střediska se vyznačují krásnými panoramaty a velkou rozlohou, tudíž se nikdo nemusí bát o přelidněnost na svazích. Folgarii pokrývá větší část červených sjezdovek a Lavarone zase modrých. Sáňkovat je možné v části Fondo Grande na vyhrazené sjezdovce, kde můžete i posedět v barech a restauracích. Příjemné jsou procházky po pěší zoně a romantickým historickým centrem Folgarie. Aktivní odpočinek najdete v městském bazénu, na bowlingu v Lavarone, nebo výletem na sněžnicích. Samozřejmostí je dostatek restaurací, barů i obchůdků.

Kronplatz se nachází v Jižním Tyrolsku, poblíž hranic Itálie s Rakouskem. Převážně se zde setkáte spíše s rakouskými zvyky a kulturou.

Turisté se sem vydávají jak v letním, tak zimním období. V letních měsících je oblast navštěvována pro pěší horskou turistiku, cyklistiku či svojí krásnou přírodou. Kronplatz je velmi moderní oblastí se stoprocentním umělým zasněžováním, jež nabízí lyžařům 119 kilometrů sjezdových a 200 kilometrů běžeckých tratí. Pro snowboardisty jsou připraveny dva snowparky. Převažují zde především kabinové lanovky s vysokou přepravní kapacitou. Oblast je navštěvována především lyžařskými fanatiky, kteří zde naleznou vysoký počet černých tratí, hlavně takzvaných „padáků“, ale i méně zdatní lyžaři si zajisté najdou své jednodušší sjezdovky. Pro neúnavné lyžaře stojí rozhodně za zmínku dvě dlouhé, severně umístěné černé sjezdovky do Riscone. Českými lyžaři je dané středisko hojně navštěvováno zejména pro svou blízkost k České republice.

Kronplatz nabízí mimo jiné také historické centrum města Brunica se zajímavými památkami a příležitosti k nákupům. Na vrcholu Kronplatzu najdete Messner Mountain Museum, věnované největším skalním stěnám světa. Z Aprés ski jsou v nabídce především relaxační centra s bazény, tenis, bowling, skialpinistické trasy nebo lyžařské túry v hlubokém prašanu.

Věříme, že ať se rozhodnete navštívit Kronplatz v jakékoliv části roku, budete nadmíru spokojeni.

Madonna di Campiglio je jedním z osmi skiareálů v oblasti Skirama Dolomity, která zahrnuje 350 kilometrů sjezdových tratí a skipas pro celou tuto oblast je nazván Superskirama.

Nachází se mezi Dolomity a Alpami a spadá pod Trentino. Je jedním z nejprestižnějších a největších italských středisek, velmi navštěvovaných jak v zimě, tak v létě.

Městečko jako takové má historický původ a zdejší obyvatelé si dodnes připomínají habsburské předky města a pořádají různé slavnosti. Středisko je jediné v celém Trentinu, kde se koná Světový pohár ve sjezdovém lyžování a poskytuje 60 kilometrů sjezdových tratí všech obtížností.

Pro ty nejodvážnější nabízí Madonna di Campiglio černé prudké svahy v čele se Spinale Direttissima, což je vůbec nejprudší sjezdovka oblasti. Madonna di Campiglio byla nedávno propojená s vedlejším střediskem Pinzolo. Tyto dva areály spojuje kabinová lanovka, odkud je výhled na celé okolní panorama. Spolu s Pinzolem, Marillevou/Folgaridou a Pejem nabízí 142 kilometrů sjezdovek pod názvem skipasu Skipas Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta. Pro snowboardisty je zde připraven snowpark Ursus pod Passo Grosté. Je jedním z největších italských snowparků, vhodný pro odvážné snowboardisty a freestylové lyžaře.

Oblast nabízí nespočet aktivit po lyžování jako např. bruslení, bowling či pronájem tenisových kurtů. Velmi oblíbená je promenáda s lákavými obchůdky vyhlášených značek či náměstí, kde se konají různé kulturní akce po celý rok.

Marilleva a Folgarida jsou dvě lyžařská střediska, vzájemně propojená a tvořící jednu společnou oblast. Nachází se 50 kilometrů od Bolzana a nedaleko větší oblasti Madonna di Campliglio, s kterou je rovněž propojená. Samostatně má 50 kilometrů sjezdovek - v Marillevě najdeme lehčí a ve Folgaridě ty těžší tratě pro náročnější lyžaře.

Sjezdové tratě jsou zde dlouhé a vždy vzorně upravené. Jsou to moderní střediska s inovanými lanovkami a kabinkami. Pro snowboardisty je tu skvělý a velký snowpark s halfpipe. Dokonce se tady pořádalo Mistrovství světa ve snowboardingu. Pro děti je připraven krásný Family park ve Folgaridě, kde se jak vyřádí, tak se i něco přiučí. Tato oblast je každým rokem více oblíbenější a navštěvovanější. Jedinou nevýhodou může být nižší pohoda (900-2180 m n.m.), to ale kompenzuje 95% zasněžování. K aprés-ski aktivitám zde patří hlavně kluziště ve Folgaridě a tenisové kurty v Marillevě. Pro větší výběr si můžete zajet do Madonny di Campliglio. Oblast je vhodná pro všechny typy lyžařů a blízká dostupnost z Prahy také není na škodu.

Monte Bondone je jedním ze sedmi středisek lyžařského regionu Skirama Dolomity. Po dopravní stránce je výborně přístupné z dálnice vedoucí do Trenta. Samotné středisko zahrnuje 22 kilometrů sjezdovek avšak výhodou 6-ti denního skipasu je, že zahrnuje možnost lyžování 1 den v Paganelle, 1 den ve Foglarii a také místní noční lyžování. Díky velkému počtu širokých, modrých sjezdovek je vhodné především pro rodiny s dětmi. Zdatní lyžaři zde se zde však nebudou nudit, čeká na ně 4 kilometry dlouhá červená a místy až černá Gran Pista o průměrném sklonu 38°.

Snowboardisté se mohou vyřádit na half-pipe olympijských rozměrů a na boardercrossu. Vhodné podmínky jsou zde i pro freeride. Ačkoliv středisko patří mezi ty menší, nemusíte se obávat čekání ve frontách, neboť například nedávno nová sedačka na Montesel má přepravní kapacitou 2200 osob za hodinu. Skvělé sněhové podmínky zajišťuje 100% pokrytí umělým sněhem. Pro děti je zde k dispozici pojízdný koberec a lyžařská školička. Na klasické lyžaře čeká 37 km dlouhý okruh Viote.

Ve Vasonu (horní část střediska) je možnost bruslení a dostatečné množství restaurací. Ve vzdálenosti 20 kilometrů je město Trento, které zaujme svým historickým centrem s památkami a v období vánoc nabízí překrásné adventní trhy.

Tento 4**** hotel uskopokjí každého příznivce lyžování. Dobře vybavené welness centrum je už jen příslovečnou třešničkou na dortu.

Paganella patří mezi nejrychleji se rozvíjející střediska italských Dolomit. Je položená pouhých 20 km od brenerské dálnice, což je velkou výhodou pro dopravu. Mezi Andalem a Fai jsou velmi efektivně propojené sjezdovky s moderními kabinkami a sedačkami, které mají přepravní kapacitu 7.000 osob za hodinu. Skiareál zahrnuje celkem 37 kilometrů sjezdových tratí.

Převážná část sjezdovek je středně těžkých, ale pro děti je zde tzv. „okruh lehčích sjezdovek“. Na sezonu 2015/2016 byla otevřená nová červená sjezdovka "Lupetto" dlouhá 1400 m, která propojila okruh modrých sjezdovek s lokalitou Prati di Gaggia, která je proslulá svými panoramaty na Dolomiti di Brenta.

Paganella není svojí náročností vhodná pouze na trénování sjezdů, na sjezdovce Olimpionica 2 se každoročně konají závody Evropského poháru ve sjezdovém lyžování. Nezapomenutelným zážitkem je také veřejností velmi oblíbený závod „hudebních nadšenců“ s koncertem Alpine Rockfest v rytmu hudby, kterého se účastníci Evropského poháru často účastní společně s veřejností.

PAGANELLA SKI ve spolupráci se SlopeDesign realizovala nový Snowpark DOSSON, rozdělený na zónu pro amatéry a experty, dosažitelný 8 místnou kabinkou Andalo-Doss Pelà.

Novinkou skiareálu je vyznačení tras pro milovníky skipalpinismu a sněžnic.

Širokou kulturní a sportovní nabídku apres ski zajišťuje relativně nová struktura s názvem Aqua In: tělocvična, kryté bazény, prostor pro wellness, plocha na bruslení nebo i místnosti pro kongresy. V Andalu najdete rovněž sáňkařskou dráhu, snowtubing a dětský FUN PARK pro ty nejmenší

Passo Tonale je jednou z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších destinací oblasti Skirama Dolomity. Nedaleko vzdálené (10 kilometrů) Ponte di Legno je s Passo Tonale lyžařsky propojené a spolu tvoří oblast s 62 kilometry sjezdových tratí. Je zde 100% jistota umělého zasněžování a to spolu s ledovcem Presena (3016 m n.m.) zaručuje výborné sněhové podmínky. Minulou sezonu sedačkovou lanovku nahradila kabinová a ta Vás vyveze do výšky 3000 m n.m., odkud vede náročná černá sjezdovka do Tonale.

Passo Tonale nabízí spíše středně těžké svahy, vhodné pro pokročilejší lyžaře a nebo svahy pro začátečníky. Pro náročné lyžaře se těžší sjezdovky nachází v Ponte di Legno, kde jsou tratě orientované převážně na sever. Tato lyžařská destinace se každoročně modernizuje a tak zaručuje kvalitní přepravu po celém středisku.

Je zde široký výběr volného terénu a pro ty co vyhledávají ještě větší adrenalin možnost vyzkoušet si heliskiing.

Pro snowboardisty je přichystaný snowpark a pro klasické lyžaře 43 kilometrů běžeckých stop.

Pro ty nejmenší zde naleznete lyžařské školičky a pojízdné koberce.

Po lyžování se nabízí i další aktivity jako bruslení, jízda na saních, sněžné skútry, snowtubing, výlety na sněžnicích nebo také plavání ve veřejném bazénu.

Novinkou letošní sezony je aplikace do mobilu do které si napíšete číslo skipasu a v případě jeho ztráty Vás duplikát bude stát pouze 5 € místo 35 €. Díky této aplikaci budete mít wifi gratis a budete informováni o akcích, které se v místě konají .

Pinzolo je jedním z osmi méně známých středisek lyžařského regionu Skirama Dolomity. Je zastíněno vedlejší oblastí Madonna di Campiglio, která je sice o půlku větší, ale za to méně rozmanitá.

Spolu s Madonnou di Campiglio a Marillevou/Folgaridou nabízí 142 km sjezdovek pod názvem skipasu Skipas Skiarea. Kromě tohoto skipaasu je možné si zakoupit skipas SuperSkirama, který zahrnuje lyžování v Pinzolu, Madonnou di Campiglio, Adamello Ski, Marillev/Folgarida, Peio, Paganella ski, Folgaria-Lavarone a monte Bondone.

Samotný skiareál Pinzolo má 27 km tratí. Svahy jsou orientovány na všechny světové strany, což je výhodné pro ideální lyžování po celý den. Nejčastější jsou zde středně těžké červené svahy, které mají převýšení až úctyhodných 1300 metrů. Nejnáročnější sjezdovka je černé kategorie a má převýšení 900 metrů.

Po lyžování zde sice výběr aktivit není tak rozmanitý jako v jiných střediscích, ale za zmínku stojí např. zimní stadion na bruslení nebo veřejný bazén.

Za kulturními akcemi je možné se dojet podívat do nedaleké Madonny di Campiglio. Ve městečku však přesto najdete spoustu restaurací a barů. Pinzolo umožňuje prožít spíše klidnější dovolenou a v porovnání s okolními většími středisky bývá navštěvováno převážně rodinami s dětmi a seniory a je vhodné i pro krátkodobý pobyt, který je možný v námi nabízeném ubytování.

Val di Fiemme/Obereggen je jednou z dvanácti oblastí největšího lyžařského regionu v Evropě - Dolomity Superski, nabízejícího 1200 kilometrů sjezdových tratí. V této oblasti se nachází pět skiareálů: Latemar, Ski area Alpe Lusia, Passo Rolle, Alpe Cermis a Oclini Jochgrimm, které celkově nabízí cca 115 kilometrů sjezdovek. Skipas zahrnuje lyžování ve všech těchto střediscích od sebe vzdálených maximálně 17 kilometrů. Propojení zajišťuje místní skibus zdarma.

Jedním z těchto skiareálů je Cavalese ležící na vrchu ledovcového původu, nabízející návštěvníkům kvalitní možnosti lyžování. Skiareál Alpe Cermis přímo v Cavalese má 24 km sjezdovek s nejvýše položeným vrcholem Rifugio Paion ve 2250 m. n. m. Pro náročnější lyžaře jsou v dojezdové vzdálenosti (necelých 30 km) vyhlášené sjezdovky Sella Rondy. V okolních skiareálech je šest snowparků.

V samotném Cavalese je možnost nejen večerního lyžování, ale jsou zde hlavně výborné podmínky pro klasické lyžování. Nachází se zde 150 km běžeckých stop. Kvalitu tratí dokazuje pořádání proslulého mezinárodního 70 km dlouhého běhu Marcialonga a dále Světového poháru v klasickém lyžování.

Cavalese samozřejmě nabízí i možnosti apres ski jako např. veřejný bazén a wellnes cca 500 m od námi nabízeného hotelu, nebo zimní stadion na bruslení či diskotéku. Pro děti je tu CERMIS LANDIA - zábavní park na sněhu s dětskou školkou. Ve městě je významné historické centrum a za prohlídku stojí například Biskupský palác či stálá výstava umění. Cavalese je příjemné rodinné středisko, které je vhodné pro všechny typy lyžařů.

Friuli-Venezia Giulia je pátým nejmenším regionem a přímořskou oblastí.

Na severu - od Rakouska leží Karnské a Julské alpy, dosahující výšky až 2 800 metrů a směrem k Jaderskému moři postupně snižují. Region byl od středověku součástí Benátské republiky, z čehož vychází současný název. Hlavní město - Trieste (Terst) patřilo dlouhou dobu Rakousku-Uhersku, proto se od ostatních italských měst liší, především v architektuře. V Terstu naleznete mnoho významných památek. Na protější straně zálivu stojí zámek Miramare s nádhernými zahradami. Severně od Terstu, přímo na slovinské hranici, najdeme město Gorizia, se středověkým hradem a katedrálou. Jen 20 km jižněji najdeme město Palmanova, vybudované v 16. století. Zajímavostí je jeho přesný tvar devíticípé hvězdy s nárožními bastiony a je zapsáno na seznamu UNESCO. Pro milovníky nakupování zde najdete i proslulou stejnojmennou outletovou vesničku, kde se výborně nakupuje. Většina návštěvníků míří do letovisek u Jaderského moře. Největším je Lignano Sabbiadoro.

Tarvisio/Sella Nevea (se sjezdovkama na vrcholu Kanin) jsou středně velká střediska v oblasti Friuli v Julských Alpách, která se rozprostírají na trojmezí s Rakouskem a Slovinskem. V oblasti jsou kvalitní podmínky pro lyžování, o tom svědčí konání Světové univerziády v roce 2003.

Tarvisio je nejbližším střediskem Itálie vůči České republice s výbornou dopravní dostupností. Tento region dokonce kandidoval na pořádání Zimních olympijských her.

Střediska společně nabízejí 44 kilometrů sjezdových tratí a je vhodných pro všechny typy lyžařů. Jsou zde dlouhé černé sjezdovky z Monte Priesnig, ale i modré sjezdovky pro méně náročné lyžaře. Sella Nevea je vzdálená nedalekých 19 kilometrů od Tarvisia a je oblíbená milovníky volného lyžování a také nabízí dva snowparky. Skvělým zážitkem může být i večerní a noční lyžování. Skipas je však platný pro celou oblast Friuli a velkou výhodou je

skipas zdarma pro děti až do 10 let.

Pro klasické lyžaře střediska nabízejí 53 km běžeckých stop.

Dalšími možnostmi jsou zde výlety na sněžnicích, skialpinismus a za zmínku zajisté stojí také přítomnost bobové dráhy oblíbené nejen dětmi.

Tato střediska mají 100% systém umělého zasněžování, které zajišťuje lyžování po celou sezónu.

V Tarvisiu najdete spoustu restaurací, kde si můžete pochutnat na friulské kuchyni, vyzkoušet místní speciality a ochutnat kvalitní italská vína.

Valtellina je údolí v Lombardii na severu Itálie. Nejdůležitějšími sídly jsou Sondrio, Chiavenna a Bormio.

Z lyžařského hlediska velmi známá Alta Valtellina. Nachází se nedaleko světoznámého švýcarského zimního střediska St. Moritz, a překvapí svými dlouhými údolími, stvořenými pro to nejlepší lyžování. V oblasti můžete lyžovat na 225 kilometrech v rámci jednoho skipasu ve skiareálech Livigno, Bormio, Valdidentro / Oga / San Colombano a Santa Caterina. Všechny tyto areály jsou svými kvalitními, propojenými a náročnými sjezdovými tratěmi plně srovnatelné se známými francouzskými středisky. Ať je to třeba Bormio s 10 kilometrovou sjezdovou tratí a převýšením 1780 m, kde naleznete jak ideální podmínky pro lyžování, tak i termální lázně, či oblast S. Caterina s náročnou sjezdovkou Bucaneve, nebo Livigno se svými 115 kilometry sjezdových tratí. Tuto oblast řadíme mezi to nejlepší, co nám zimní Itálie v náročnosti sjezdových tratí může nabídnout a lyžování zde je skutečným požitkem.

Sondrio je hlavním městem ve stejnojmenné provincii v Lombardii. Nachází se na soutoku řek Mallero a Adda.

Leží uprostřed údolí Valtellina a je správním centrem stejnojmenné provincie. Je proslavené svým vínem. Srdcem Sondria je jeho centrální náměstí Plazza Garibaldi.

Tato velmi známa oblast Les 3 Vallées (Tři údolí) je jedinečnou a nejrozsáhlejší lyžařskou oblastí na světě! Nachází se v údolí Tarentaise v Savojských Alpách, přibližně 35 kilometrů od městečka Albertville, kde se v roce 1992 pořádaly zimní olympijské hry. Rozprostírá se od Courchevelu (1850 m n.m.), přes Méribel-Mottaret (1750 m n.m.) až po Les Menuires (1850 m n.m.) a Val Thorens (2300 m n.m.).

Oblast pyšní nabídkou 600 kilometrů sjezdových tratí, které zajisté uspokojí všechny kategorie lyžařů i snowboardistů. Aiguille de Peclet (3561 m n.m.) je nejvyšší horou Tří údolí a umožňuje lyžování do pozdních jarních měsíců.

Celá oblast nabízí jedinečné podmínky pro prvotřídní lyžování, hustou síť sněhových děl, jenž úspěšně čelí rozmarům počasí, maximální údržbu sjezdovek a neustále modernizovaný park lanovek a vleků. Není možné vyjmenovat nekonečné svahy, skvěle upravené sjezdovky, stráně plné boulí, volné terény a krásy přírody, které objevíte během svého pobytu. Zcela jistě Vás okouzlí i krása horských vesniček postavených v Savojském stylu. Kromě lyžařských disciplín je zde rozmanitá nabídka après-ski aktivit s možnostmi jak sportovního, tak i kulturního vyžití. Bazény, sauny, kluziště, olympijský stadion, sporty jako tenis či volejbal, fitness centra a horolezecké stěny dělají oblast ještě zajímavější. Pro odpočinek doporučujeme místní restaurace se savojskými specialitami.

Nejnaštěvovanější středisko celých francouzských Alp, Les Menuires leží ve výšce 1850 m n.m. v údolí Vallée de Belleville, kde mimo jiné leží i středisko Val Thorens.

Doporučujeme si zakoupit skipas na celou oblast Les 3 Vallées, poznáte celé okolí a vyberete si podlé svého zájmu ta nejlepší místa. V samotném Les Menuires je 160 kilometrů sjezdových tratí, v celé oblasti je neuvěřitelných 600 kilometrů sjezdovek.

Středisko je oblíbené všemi typy lyžařů, od úplných začátečníků,pro které je vyhrazena plocha přímo v centru La Croisette až po ty nejzkušenější. Skvělé podmínky jsou zde pro lyžování mimo sjezdovku, avšak záleží také na sněhových podmínkách. Les Menuires nabízí mnoho dalších aktivit. Zábavu i odpočinek se Vám určitě najdete v místních restauracích, barech, či na diskotéce.

Toto horské středisko Val Thorens leží přímo v srdci hor na konci údolí Valleé de Belleville stejně jako Les Menuires. Val Thorens leží na střeše Evropy,je totiž nejvýše položeným střediskem v Evropě (2300 m n.m.) Je to neznámější a nejnavštěvovanější středisko oblasti Les 3 Vallées. Obklopeno horskými masivy, nabízí skvělé lyžování jak na sjezdovkách, tak mimo ně.

Ve Val Thorens je možnost lyžování i v létě a to na největší hoře ve středisku Aiguille de Péclet (3561 m n.m.). Samotné středisko má 140 kilometrů skvěle upravovaných sjezdovek jak pro začátečníky, tak pro zkušené lyžaře. Největší zajímavostí je určitě kabinová lanovka na Cime de Caron (3195 m n.m.), která pojme naráz až 150 lyžařů. Na jejím vrcholu Vás čeká krásný úchvatný pohled na okolní panorama nejen francouzských Alp, ale i těch italských a švýcarských.

Středisko má snowpark s half-pipe, boardercrossem a 110 metrů dlohou U-rampou.

Večerní Val Thorens vás potěší příjemným posezením v místních restauracích,dále savojské trhy, diskotéky a s velkým kulturním programem po celou sezonu.

Les Sybelles je čtvrtou největší lyžařskou oblast ve Francii. Najdete ji v Savojských Alpách v masivu Arvan Villards nedaleko městečka St. Jean de Maurienne. Oblast tvoří šest středisek: St. Sorlin d’Arves, St. Jean d’Arves, Le Corbier, La Toussuiere, Les Bottières a St. Colomban des Villards.

Celkem Les Sybelles nabízí 310 kilometrů skvěle propojených a upravovaných sjezdových tratí. Jsou zde pro vás sjezdovky všech obtížností, alé také spousta příležitostí i pro lyžování mimo ně, takzvaný freeride, pro ty,co hledají adrenalinové zábavy. Vrcholy, především Pointe de Corbier (2260 m n.m.), nabízejí unikátní panoramatické pohledy na okolní masivy, včetně nejvyšší hory Evropy Mont Blanc (4810 m n.m.).

Tato oblast je vhodná jak pro klidnou rodinnou dovolenou, tak pro náročnější lyžaře, kteří zde najdou opravdu všechny typy sjezdovek.

Výborné podmínky jsou zde pro après-ski aktivity a díky propojení středisek je můžete využít opravdu všechny. Ať už půjde o paragliding, pěší turistiku, výlety na sněžnicích či třeba jízdu na saních a se psím spřežením. Míst pro zábavu je také dost v podobě horských restaurací, barů a hospůdek. Můžete si vychutnat horskou atmosféru se svařeným vínem, či třeba výborným savojským jídlem. Jedinečná může být návštěva místní výrobny vynikajícího sýru Beaufort.

Le Corbier je oblíbené středisko v oblasti Les Sybelles.Leží v nadmořské výšce 1550 metrů. Samotné středisko má 90 kilometrů sjezdových tratí se sedmi sedačkovými lanovkami a dvaceti vleky.Jsou zde sjezdovky všech úrovní,které vyhoví lyžařům všech úrovní.Ve středisku se nachází i snowpark.

Le Corbier patří ke střediskům modernějším, což dokazují i moderní ubytovací zařízení. Najdete zde typické francouzské chalety ze dřeva. Středisko bylo vybudováno sice moderně, ale v klasickém stylu. Ubytovací zařízení jsou zde propojovány klasickými arkádami s obchůdky. Po lyžování je zde mnoho restaurací, barů či další zábavné aktivity.

Tato kouzelná lyžařská vesnice Saint Sorlin d'Arves jakoby pocházela z pohádkové knížky.Je položená na svahu v nadmořské výšce 1.600 metrů a okamžitě vám učaruje svým typickým savojským kouzlem. Dřevem obložené selské dvory, malé uličky a obchůdky a útulné chalety určují vzhled obce a vytvářejí skutečně pohodovou atmosféru uprostřed čtvrté největší francouzské lyžařské oblasti Les Sybelles.

Zatímco lyžařský areál v bezprostředním okolí Saint Sorlin d'Arves může nabídnout 34 sjezdovek s celkovou délkou 120 kilometrů, 18 vleků a 2 zábavní parky, lyžařům v Saint Sorlin d'Arves jsou k dispozici i ostatní části rezortu Les Sybelles s 310 kilometry tratí. Většinu z nich zabírají především sjezdy středního stupně obtížnosti. Ale i začátečníci a praví lyžařští dobrodruzi si přijdou na své. Přes vrchol l’Ouillon ve výšce 2.431 m.n.m. jsou perfektně propojena 4 střediska La Toussuire, Le Corbier, Saint Sorlin d’Arves a St. Jean d’Arves.

Paradiski je právem často nazývána hvězdou lyžařských oblastí. Nachází se v srdci francouzských Alp, v údolí Tarentaise a skládá se ze dvou propojených středisek: La Plagne a Les Arcs, která spojuje dvoupatrová lanovka Vanoise Express – největší kabinová lanovka na světě.

Střediska jsou propojena již od roku 2003. Celá oblast nabízí 425 kilometrů sjezdovek s nejvyšším bodem 3417 m n.m., který leží na vrcholu ledovce Bellecôte. Zhruba 70% sjezdových tratí leží v nadmořské výšce přes 2000 metrů a celkový počet sjezdovek je neuvěřitelných 248. Kromě nadmořské výšky se oblast pyšní vysokým procentem umělého zasněžování, takže o dobré sněhové podmínky nebývá nouze. Pro freeridery jsou zde též výborné možnosti lyžování mimo sjezdové tratě a pro milovníky klasického lyžování je připraveno 160 kilometrů běžeckých stop. Paradiski nabízí osm snowparků, z nichž tři jsou boarder-cross, dva half-pipes a U-rampa. Nabídka après-ski je také dostačující, ale liší se od místa ubytování. V Arc 2000 (residence Chalet des Neiges) a v Plagne Bellecôte si můžete po celodenním lyžování užít teplý bazén. Při pobytu v La Plagne je možné navštívit 1,5 kilometru dlouhou olympijskou bobovou dráhu.

Arc 2000 leží v nádherné přírodní oblasti v údolí Aiquille Rouge (3226 m n.m.) a Aiquille Grive (2732 m n.m.), kde architektura a rozvoj vždy respektoval přírodu.

Arc 1800 je středisko vkusně zasazené do okolní horské přírody a skládá se ze čtyř vesnic.

Arc 1600 se prezentuje jako perfektní místo pro lyžařskou dovolenou pro celou rodinu, zde najdou ideální podmínky pro sjezdové lyžování nejen velcí, ale především malí lyžaři.

Samotná střediska Les Arcs toho mají pro milovníky zimních sportů v nabídce víc než dost. Počínaje skvělými lyžařskými terény pro nejnáročnější, přes speciální tratě pro děti a začátečníky s pohyblivým chodníkem až po slalomové tratě, noční lyžování nebo freestyle areál a výborně vybavený snowpark. Není divu, že oblast bývá označována za jednu z nejkrásnějších ve francouzských Alpách.

Lanovka „Vanoise Express“ spojující La Plagne a Les Arcs překoná tuto vzdálenost během několika minut a dává tak jedinečnou možnost rozšířit zdejší možnosti lyžování o dalších 225 km lyžařských terénů. Ne náhodou je propojená oblast La Plagne a Les Arcs označena názvem Paradiski, protože 425 km perfektně upravených lyžařských terénů je skutečným lyžařským rájem.

Tato oblíbená lyžařská oblast La Plagne je položena na severních svazích údolí řeky Isery mezi městy Moutiers a Bourg St-Maurice. Oblast zahrnuje celkem 10 spojených lyžařských středisek. Středisko Belle Plagne leží ve výšce 2050 m n.m.

Zde se nudit nebudete,nabídka zábavních aktivit je široká,od sněžných motorek přes bruslení, paragliding a nový 900 metrů dlouhý výhradně freestylový snowpark až po jízdu na sportovních bobech. V posledních několika sezónách byla také nabídka rozšířena o mnoho rozličných aktivit určených pro nelyžaře, jako jsou prohlídky s průvodcem, výlety na sněžnicích nebo pěší výlety. Ve středisku Belle Plagne se zabavíte i v noci-naleznete zde bary, bowling a koncerty.

Bellecôte je velmi oblíbený komplex residencí nacházející se ve středisku La Plagne. Leží v nadmořské výšce 1930 metrů. Středisko obklopuje nádherná okolní příroda a krásné prostředí okolních hor. Je to ideální výchozí místo pro celou oblast Paradiski. Z Bellecôte je také výborné spojení na ledovec Glacier de Bellecôte. Kromě lanovky Vanoise Express oblast propojuje i místní skibus, který se dá využít každý den zdarma.

Nabízíme zde residenci Bellecôte, která má výbornou polohu. V ceně je venkovní bazén a za příplatek můžete využít saunu a jacuzzi.

Nástupy pobytů jsou vyjímečně v neděli a při využití autobusové dopravy je odjezd po 6 nocích a 6 dnech lyžování.

Burgaská oblast je jedna z oblastí Bulharska. Leží na jihovýchodě země a jejím hlavním městem je Burgas.

 

Burgaská oblast je jedna z oblastí Bulharska. Leží na jihovýchodě země a jejím hlavním městem je Burgas.

Bansko je středisko oceněné jako "Nejlepší lyžařské středisko Bulharska". Nachází se v bulharském pohoří Pirin a v posledních letech prošlo rozsáhlými rekonstrukcemi. Dnes je moderním střediskem se 75 km perfektních tratí.

V tomto útulném horském městečku najdete vše potřebné pro příjemné prožití dovolené. Pobyt si můžete zpestřit i návštěvou termálních koupelí.

O kvalitě lyžování svědčí organizování Světového poháru v lyžování a snowboardingu.

Ve středisku převládají červené a modré sjezdovky, ale najdete tu i zajímavé černé.

Tato oblast nabízí také úžasné možnosti freeridu v prašanu, který je v Bulharsku čistší a je specifický, jednodušší na ježdění.

Snowboardisté si tu také najdou svoje, resort nabízí Fun Park s množstvím kvalitních překážek, který bývá místem konání Evropského snowboardového poháru.

Ve středisku najdete vysokokapacitní rychlé dopravní zařízení - hlavně sedačkové lanovky, ale i jednu kabinu a pár drobných vleků.